Henika

Jak se počítá na úřadě práce průměrný měsíční příjem rodiny za 1 čtvrtletí?

Odpovědi
ivzez

Průměr se počítá všude stejně.

Pro účel státní sociální podpory se (pokud vím) nepočítá průměr,
ale zjišťují a dokládají se všechny příjmy za kalendářní čtvrtletí.

Např. pro příspěvek na bydlení se započtou všechny příjmy všech společně
posuzovaných osob za celé čtvrtletí. Výjimkou je prázdninový přivýdělek dítěte
připravujícího se na budoucí povolání.

Kromě příjmů je potřeba doložit i potvrzení o úhradě nákladů na bydlení.