verka

Jak se po rozvodu vypořádat s vlastnictvím části zastavěného pozemku ?

Manželka je spoluvlastníkem jen pozemku, na kterém za manželství byla postavena chata. Manžel totiž zdědil starou chatu a na jejím místě postavil tuto jinou, tím do katastru neuvedl ženu jako spoluvlastníka. Jak se vypořádat s tím pozemkem?

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Manželka například může manželovi pozemek pronajímat 🙂. Nebo mu ho darovat či prodat. Ale nejsem si jista, že manželka nemá podíl i na chatě, byla-li prokazatelně postavena za manželství. Domnívám se, že má určitě nárok na nějaké vyrovnání.

!!! Přestaňte už tady propagovat pojištění DAS, je to v každé druhé odpovědi !!!

Další odpovědi
ReHu

http://das.cz/cs/si­te/uvodni-strana.htm