berta 4

Jak se na podzim stříhají pnoucí růže? Je teprve dvouletá a má jen dva dlouhé výhone a něco malého kolem.

Nejlepší odpověď
hanny 2

Podzimní řez růží

Nové růže vysazujeme na záhon na podzim, a proto je nutný podzimní řez. Nadzemní části po podzimní výsadbě se seříznou u velkokvětých a mnohokvětých růží nakrátko u pnoucích a sadových se ponechá až 50 cm dlouhá koruna.

Zazimování růží
Velice důležitou součástí zazimování růží je odstranění opadaných listů, které jsou často napadeny řadou chorob a škůdců. Při následném zahrnutí keříků zeminou bychom tak poskytli všemu škodlivému dobrý úkryt před zimou. Růže po vypletí záhonu a odstranění spadaného listí přihrneme zeminou, kterou lze doplnit o vyzrálý kompost nebo rozleželý hnůj. Navršení zeminy ochrání krček keříku před namrznutím. Keřík by sice na jaře obrazil, ale do podoby planého šípkového keře. Pro stromkové a roubované růže platí rovněž důkladné zazimování. Zakrýt musíme zejména kmínek pomocí slámy a jutoviny, kterou vyplníme slámou a omotáme kolem kmínku.
http://www.vi­tejdoma.cz/zah­radnik/rady-zahradnika.6/ruze-rez-ruzi-strihani.9650.html

Další odpovědi
hanulka11

růži/zvláště pnoucí/ nyní nestříhejte , nechte to na jaro

/zkušenost/