Jak se dostat z tohoto problému?

Mám v os dva byty 1+3 a 1+1 mám na nich jednu zástavu od banky 450000kč hypotéku na 1+3 jsem si vzal v roce 2006 tudíž jsem uroky splatil a zustatek na hypotéce je cca430000kč.Přišel jsem o zaměstnání a dostal jsem se do prodlení tak jsem bance navrhnul že prodám ten menší byt 1+1 a tím uhradím dluh a dozajistím byt 1+3.ale banka to tak nechce udělat i když jsem jim tvrdil a nabízel at pošlou odhadce na byt 1+3 že tento byt má hodnootu 550000kč až 600000kč tak mi bylo řečeno že to prostě tak nechtěj udělat.
jde o to že abych si koupil byt 1+3 tak jsem bance musel zastavit i byt 1+1 a rád bych ten byt 1+1 prodal ale potřebuji aby banka mi zrušila na tento byt zástavu a nechala jí jen na 1+3
je možné se někde dovolat,protože se mi zdá že to každy uředník řeší jak chce podle nálady když jsem se na to ptal hypotečního poradce u kteryho jsem si hypotéku vyřizoval v roce 2006 tak ten mi řekl že v tom nevidí problém a předal mě úředníkovi co má ted ten muj uvěr na starost a ten mi to zamítnul
prosím o radu děkuji mnohokrát

Nejlepší odpověď
kropitko

Ne že bych byla expert,ale v první řadě asi budete muset vyplatit ten byt 1+1 aby banka zrušila zástavní právo- něco podobného jsem řešila. Pomohla mi realitka,když se sehnal kupec,tak realitka dluh zaplatila,no a bylo to-