Avatar uživatele
Stříbrný

Jak se bránit, když vám nějaký vandal účelově a systematicky neustále dělá škodu na autě?

Auto stojí zaparkované na ulici, vždy tam, kde je místo. Takže různě. Jednou je utržené zpětné zrcátko, jednou nakydaná nějaká hmota na okně, nyní je zase na okně přilepená nějaká hmota, která půjde odstranit snad jedině nějakým ředidlem, ale netuším jakým. Je to člověk z baráku, to vím jistě, ale nevím kdo.

Ptala jsem se policajta, ale když nevím, kdo to dělá, nemám prý šanci s tím něco dělat. Což je jasné. Připnout na palubní desku 2 falešné atrapy videokamer, aby zabíraly obě strany auta? Pořídit "auto-videokameru"?

Potřebuji nějaké sledovací zařízení do auta, které vydrží natáčet aspoň 1 celý den nebo déle v zaparkovaném autě. Nebo zatím jen atrapu kamery a vyzkoušet, jestli to útočníka odradí. Ale co nejlevnější. Kde co sehnat? Poradíte, napadá vás něco nebo něco, jak to vyřešit jinak?
Doplňuji:
Lidi, prosím, čtěte pozorně mé otázky. VÍM, ŽE TO JE NĚKDO Z BARÁKU A ŽE TO JE OSOBNÍ. Nevím ale, kdo to je. Bydlím mezi paneláky a NEMÁM OKNO DO ULICE, BOHUŽEL. TAKŽE "NĚKAM" (do okna) dát fotopast či kameru nepřichází v úvahu. Jedině do auta. Ten magor mi naplácal na okno u auta sliz, ikdyž stálo přímo před barákem a nebál se, že ho z okna baráku někdo uvidí!!
Parkuji auto v různých místech ulice, tam, kde je zrovna místo, ale on si mé auto vždy najde. Začalo to nejdřív tím, že mi strhával neustále jmenovky na zvonku a na poštovní schránce UVNITŘ DOMU. Teď máme oboje nové pod plexi-sklem a on začal dělat škody na autě. Otázka zní: Co s tím, jaké sledovací zařízení pořídit nebo zatím jen atrapu, aby se lekl a přestal? Kde lze koupit nejlevnější auto-kameru, aby vydržela sledovat dění okolo zaparkovaného auta aspoň 1 den, čili na baterie?? Existuje něco takového a tak cca do 3 tis.Kč?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

No, a je to problém jen čistě tvého auta nebo i dalších v ulici? Pokud jen tvého, pak bych především přemýšlel, kdo může mít onu potřebu a proč.
A pokud jde o identifikaci pachatele, pak bych (pokud je to možné) zaparkoval auto někam, kam na něj můžu nasměrovat fotopast a samozřejmě bych si pořídil fotopast (koupit nebo půjčit) a pěkně bych si ho nahrál a ono by se ukázalo, co je to za ptáčka.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Auto zaparkuj tak ať na něj z okna vidíš, do okna dej kameru, v autě si vandal kamery všimne, to že ho sleduje kamera z okna nejspíš nepostřehne.


Avatar uživatele
Zlatý

Kamera? - existuje, ale - jak zabezpečíš, že ti ji někdo (třeba i ten dotyčný) neukradne (rozbití okna...)? - nezabezpečíš...
"Atrapa" je naprosto k ničemu.
___
Ale - nevím, odkud jsi - co takhle zaplatit nějaké strážní službě to, že ti auto pár dní/nocí pohlídají (mají lidi, mají prostředky jak koukat či natáčet i v noci)?
Nebo požádej kamarády - osobně bych kamarádce rád pomoh´...
;-)
___
A mám jeden dotaz - máš auto havarijně pojištěné? - pokud ano - a nahlašuješ pojistné události, domnívám se, že by se pojišťovna byla ochotna na nákladech na hlídání podílet (samozřejmě záleží na pojistce a četnosti a výši škod)...


Avatar uživatele
Zlatý

Jak říká zlatokopka, dát kameru-fotopast někde mimo, protože pokud bych to byl třeba já a zjistil, že v autě je kamera, tak to auto by nebylo jen znečištěné, ale rozbité, protože bych se snažil tu kameru dostat.
Chce to však vymyslet tak, aby na kameře-fotopasti bylo dobře poznat kdo to je. Ne nějaký obrys postavy atd.
Možností by bylo víc, ale takto nelze odpovědět, to by šlo jen při obhlídce místa.
Doplňuji:
Jak říkám, do auta bych to neriskoval. Všimne si ji a raději rozbije sklo, aby ji vzal a nebyl důkaz. Co se domluvit s kamarádem a zaparkovat jiné auto před tvoje nebo za tvoje. Co ušetřit 3000 a počkat si v tom kamarádově autě-stačí s fotákem. Jinak fotopast vydrží dlouho na baterie, ale zase tady hrozí plno snímků, protože kolem auta prochází plno lidí. Dá se vypůjčit.
Pokud víš, že to dělá jeden člověk, nemáš však důkaz, ale víš, že to dělá pravidelně, tak bych si na něj počkal. Za to by mi to stálo. Bacha, abys mu ty nebo někdo neublížil, jen získat důkazní materiál.


Avatar uživatele
Pokročilý

Já osobně bych to řešil asi tak, že bych nešel spát a připravil bych si svoji bejzbolku.
Jinak bych se asi držel toho osvědčeného. Parkovat na frekventované ulici, nejlépe ještě pod lampou veřejného osvětlení. Nezkouší-li se vloupat dovnitř pak tu kameru.
Nám lidé naprosto úmyslně a opakovaně škrábou do černé matné folie co máme na autě klíči, a kdyby jen jeden...lidi jsou sv.ně, když závidí.


Avatar uživatele
Pokročilý

se nemůžeš bránit, co dybys mu něco udelala? musíš čekat až tě přetáhne po hlavě..
žiješ v česku ,nebo f americe? tak vidíš, to je ten rozdíl

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

pusinka50

Nemám kam položit fotopast. Bydlím v klasické ulici mezi paneláky. Když bych kameru někam položila, někdo si ji všimne a ukradne ji.
Píši sem dotaz právě proto, že to je velmi zapeklitá situace

Avatar uživatele
Zlatý

JájsemRaibek

Za 3000 klidně přijedu a jednu noc v druhém autě přečkám :D

Avatar uživatele
Stříbrný

pusinka50

no a za druhý ji nemám kam na veřejné ulici dát

Avatar uživatele
Stříbrný

pusinka50

No ono nejde o jednu noc. Jezdím autem tak jednou za 10 dní, takže to hovado to může dělat kdykoliv a já ani nevím kdy. Problém je, že ani nemám 5 tis.Kč na fotopast, jen proto, abych ji koupila na jeden týden a pak nebude k potřebě

Avatar uživatele
Stříbrný

pusinka50

gecco: havarijní pojištění nemám. Už jsem objevila stránky, kde půjčují fotopasti, ale chtějí kauci předem ve výši ceny fotopasti.

Avatar uživatele
Zlatý

gecco

Fotopast...
1. riskuješ její ztrátu (ukradení)
2. riskuješ, že nic nenafotí/nenatočí
3. případné záběry stejně nemůžeš použít (právně je to ´poněkud´ složité)
4. riskuješ, že tě za její instalaci budou ´popotahovat´ (ÚOOÚ)
Tohle je fakt k ničemu...
;-)
___
Osobně vidím dvě možná řešení:
a) zaplatit strážníčky (nějakou bezpečnostní agenturu), kteří budou hlídat, pachatele zdokumentují a ty, posléze, po něm budeš vymáhat škody (včetně nákladů na hlídání) v občanskoprávním sporu (zda bude rozumné podat i TO na PČR je závislé na výši prokázané škody)
b) požádáš o hlídání kamarády (žádné oficiality), kteří ´pachatele´ odhalí a poté, opět naprosto neoficiálně, ´potrestají´

Avatar uživatele
Stříbrný

pusinka50

gecco: Děkuju za tvé rady. Ta bezpečnostní agentura mě taky napadla. Ale když spočítám i jen týden hlídání krát jejich hodinová mzda .... no prostě na to nemám peníze. Od fotopasti jsem taky upustila, protože mi taky došlo, že kdyby ji někdo ukradl, tak bych zaplatila několik tisíc a na nic. Kamaráda na hlídání nemám, aby celé dny čekal schovaný na další útok, vždyť všichni chodí do práce. A těžko by na naší ulici zaparkoval auto poblíž mého. No, zatím přemýšlím dál.....A každou další radu vítám.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 922
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 476
Zlatý Hlada 417
Zlatý www 412
Zlatý ge0rge 302
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý led 277
Zlatý Lamalam 261

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.