monhty

Jak rozeznat mastné a suché vlasy?

Odpovědi
Conchus

Pohmatem.

anonym

U lidí se to myslím dá poznat že má lesklé vlasy (mastné)
a suché že jsou ,,normální'' ja bych řekl ne moc jasné.
Pokud si nejste jist jaké máte vlasy prohrábněte se jimi.
Pokud jsou mastné poznáte to.

Damiana

Podle toho, za jak dlouho od umytí se v normálních podmínkách mastí. Obvykle to bývá po dvou-třech dnech. Výrazně mastné vlasy se dovedou samy zamastit od ranního mytí do večera. Extra suché se nezamastí ani po týdnu. Mluvím ale o zdravých, barvením ani jinou chemií nenarušených vlasech. Veškeré chemické úkony na vlasech totiž působí změny a poškozené vlasy vyžadují jinou, individuální péči.
Vlasy se nemastí samy jako takové, jedná se o nadměrnou tvorbu mazu ve vlasové pokožce (občas za to může i špatná výživa!). Někdy jsou příčiny ale „obyčejnější“ a proto snadno odstranitelné – neprávná technika mytí vlasů, špatně zvolená vlasová kosmetika, agresivní sušení horkým vzduchem, nošení pokrývek hlavy etc.

rita19999

Napríklad ja mám mastné vlasi umyjem si ich napríklad v pondelok a v stredu musím zase a suché? tak tie bývajú vačšinou také lámané nemajú lesk atd.