FlAsh_7

Jak rebalancovat investiční portfolio krátkodobě, když se má investovat dlouhodobě?

Odpovědi
dubraro

Ve spojení se slovem „investice“ mají pojmy „krátkodobý“ a „dlouhodobý“ trochu jiný význam. Krátkodobá investice je např. na tři roky. Dlouhodobá třeba na dvacet. Rebalancovat portfolio znamená některé položky prodat a jiné koupit tak, aby se průměrná doba návratnosti investice změnila žádaným směrem.

L.G.

90% portfolia nechte na long, 10% je takzvaně na hraní, výkyvy trhu nechytat s kompletním kapitálem, po pár neúspěšných vlnkách budete dotlačen až do sféry ryzího spekulanta a ti zpravidla nemají dlouhou životnost…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.