pn65

Jak připojit tři TV k jednomu set to boxu?

Jak řešit ovladače ke každé TV zvlášť?

Odpovědi
Arne1

NIjak – je to naprosto nesmyslná otázka.
Jediný smysl by to mělo, kdybys potřeboval například v restauraci na třech obrazovkách ten samý program.

Schluker

Zkusil bych toto:
https://www.te­levizniweb.cz/2020/05/­set-top-box-vbox-android-tv-xti-4144-nabizi-dvb-t2-dokonce-4x-a-ma-vyladeny-operacni-system/

Jako levnejsi reseni bych dokoupil dva set top boxy.

led

Bežný setbox môže do pripojených TV posielať len práve zvolený program. Prakticky na to aby ste mohli pozerať na každom TV iný program, potrebujete samostatný setbox.
Neviem, či sa dodáva takáto univerzálna mašinka s možnosťou pripojenia viac TV s možnosťou samostatného ovládania pre každý z nich. A ak, tak na to asi budete potrebovať čarovného oslíka „oslíku, zatřes se“, ktorý vám vysype „dukátiky“

Dodatok:
Ak som pochopila dobre, v odkaze od Schlukera sa hovorí o pripojení internetovej televízii, nie TV signálu šíreným vzduchom, alebo pozemnými káblami.

Dochy

Jaké ovladače? Na co? Ovládáš STB. Pokud jedeš přes HDMI a CEC tak nejspíš zapomeň. Jinak záleží co používáš jako vstup do TV. Pokud anténní signál (jedne obyč koax, ale je snad jen pár STB co to umí) , pak není problém rozdělit rozbočovačem. Pro SCART (velkej lomenej přibližně lichoběžníkovej tvar konektoru a šíleně tlustej kabel) existují také rozdvojky (nejsem si jist zda stačí pasivní, nebo musí být napájena). Ještě kompozitní linka (typicky kabel se 3 RCA koaxiálními konektory, žlutý kompozit, bílý a červený audio) by snad šla rozdělit jednoduše, ale neviděl jsem rozbočovač. Na HDMI určitě existují rozbočovače, ale asi budou muset být aktivní. A nepočítej s tím, že ze 3 TV půjde zpětný kanál k STB. Pokud půjde z jedné, budeš za to rád… Tak jsem našel i pasivní 1->2 větší počet výstupů si asi pasivně nikdo netroufne…

led

Podľa obrázku v odkaze od Schlukera, na ľavej strane zadného panela kontaktov je šroubovací konektor IN pre napojenie anténneho vstupu, ktorý sa používa pre digitálny rozvod a satelit.
75 ohm nasúvací konektor pre klasickú anténu tam nie je.

Dochy

F konektory se používají i v anténní technice – na té profesionálnější úrovni. Na spotřebitelské se prosadili IEC konektory. Redukce jsou dostupné, ale F konektor by měl být kvalitnější a mít vyšší životnost – pokud si s tím nebude někdo pořád hrát.
Jo ještě jedna věc, F konektory jsou spíše pro stabilní rozvody vedené koaxiálem s pevným jádrem, IEC spíše pro poslední metry od TV zásuvky k přijímači, vedené obvykle ohebným kablíkem se slaněným jádrem. Ten F konektor opravdu ničemu nevadí.