Jirka 76

Jak při tisku fotografií docílit správné velikosti fotografie?

Když u tiskárny žádám např.rozmer 10×15 vytiskne rozměr úplně jiný.Skousel jsem aktualizaci ,ale nepomohlo jedná se o tiskárnu Brother DCP-T500W.

Odpovědi
Arne1

A co tak tu velikost zapsat do té fotky ?
IrfanView: menu Obrázek; Změnit velikost; Nastavit novou velikost a vybrat centimetry.

led

Záleží od rozlíšenia a typu obrázku. Na tlač je najlepšie vektorový obrázok minimálne v *.png. nie v *.jpg, *bmp, ktoré sú z „bodiek“. Nemá význam zväčšovať jpg,bmp. pretože stále zväčšujete len body. aj keď na monitore to vyzerá dobre.
na obrázok o veľkosti 10×15 cm potrebujete rozlíšenie približne 1181×1772 bodov a farebnú hĺbku 300 tj 30 bodov na jeden palec (2,54×2,54 cm). Toto musí spĺňať aj vaša tlačiareň.
Arne1 síce radí dobre, ale pri bmp a jpg len zväčšíte veľkosť štvorčekov. a výsledok bude ako maľovaný "magickou tabuľkou – štvorčekovaný.

možno vám lepšie poradi mosoj, ktorý sa fotografovaním zaoberá.