Avatar uživatele
anonym

Jak přestěhovat mraveniště v přírodě mám je na pozemku u chaty a nechci je zničit :

Přestěhování mravenců

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5381 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Luciefie

pokud nejsou mravenci v zemi, ale vybudovali si velké mraveniště jako kopeček, tak vem rýč, kterým mraveniště odděláš od země i s trochou hlíny, potom je velmi opatrně naber na lopatu dej do koleček a převez jinam. Oni si to potom dotvoří jak budou potřebovat…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drtilek

měli by ste akorád zanechat mraveniště co nejvíc v celku jinak je jim to jedno ale musíte odkopat trochu hliny pod mraveništěm a dát novou jinak se vám vrátí cíti totiš svůj pach co tam zanechali podle toho poznají kde mraveniště je nebo bylo! a budou tam zas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lencis

Jako rada mi to přijde totálně nanic, ale neodolala sem… tohle jsem našla na netu, když jsem hledala odpověď na vaši otázku. Dost mě ta představa pobavila… i když možná na tom něco bude 😁

Tady je rada, jak přemístit mraveniště. nevýhodou je, že nelze regulovat, kde založí novou kolonii. Plechovku přivázat na klacek. Do plechovky dát cukr. To posadit do mraveniště. Až plechovku a obsah začnou zkoumat, odnést to do druhého mraveníště, Začne boj, poplach a velké hemžení. Pak opět přenést plechovku s mravenci do prvního mraveniště. Diky bitvě dojdou náčelníci štábu k názoru, že se jejich cesty kříží s jinou kolonií a přestěhují se. Obě dvě mraveniště, když budete v podpoře války důslední. No a když bude mít kliku, nastěhují se Vám kousek od grilu nebo lavičky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada