Tomas 13

Jak poznat kvalitní kompaktní fotoaparát.

Odpovědi
kuros

je to poměrně jednoduché a dalo by se to shrnout do několika bodů.

  1. objektiv by měl mít nejmenší clonu cca f 1,8
  2. snímač (senzor) velikost minimálně 1/1,7 a větší.
  • pokud splňuje tyto dva zákl parametry tak se dá předpokládat, že ostatní funkce jsou taky na úrovni.

Lamalam

Záleží na tom, co je pro tebe kvalitní fotoaparát. Pro mě by to byl takový, který dělá nezašuměné fotky s ostrou kresbou až do okrajů, s jemnými barevnými i tonálními přechody i za obtížných světelných podmínek (třeba ráno v lese v protisvětle). Poznat se to dá pouze při prohlédnutí velké zvětšeniny z takového foťáku.

Emefej

Na takto položenou otázku se v podstatě nedá rozumně odpovědět. Pro každého může pojem „kvalitní kompaktní fotoaparát“ znamenat něco jiného. Nejdříve specifikuj co, kde, kdy a pro jaké účely chceš fotit, potom si urči rozpočet a teprve pak můžeš očekávat relevantní radu.

Tomas 13

Pan kuros pochopil oč mi jde nerozumím těm cifrám které provází celý popis fotoaparátu. Pane Lamalam asi těžko budu fotit ranní les v protisvětle v obchodě s fotopřístroji.

Lamalam

Och, asi jsem špatně pochopila zadání. Znovu opakuji, že jenom podle nějakých čísel kvalitu nepoznáš. Z těch údajů můžeš poznat technické parametry, nikoliv kvalitu.

Tomas 13

No já bych právě potřeboval vědět- chci si koupit více zoomový compakt, ale nevím na co bych si měl dát pozor co by měl mít a co není až tak podstatné nechci se tím živit jen si pro sebe fotit ptáky, brouky,atd.

Lamalam

V tom případě je to thruba tak, jak píše kuros. Fotoaparát by měl mít co nejnižší světelnost onjektivu (to je to číslo před lomítkem) a měl by mít co nejvyšší rozsah ohniskových vzdáleností (čísla za lomítkem), Dobré by bylo prostudovat si nějaké „nezávislé“ recenze (ne ty na stránkách prodejců). Podívej se třeba na digiarenu nebo na digineff.

Lamalam

kuros – nesouhlasím s tím, že poznat kvalitní fotoaparát je poměrně jednoduché. Záleží na tom, co tazatel považuje za kvalitní foťák a na tom, co , jak a kde chce fotit a co chce poté s fotkami dělat. Pro mě by byla prioritní kvalita obrazu a tu podle nějakých čísel nepoznáš.Jedinou cestou je praktický test a pak prohlédnutí velké zvětšeniny.