Avatar uživatele
louhra

Jak potlačit růst vláknité řasy v zahradním jezírku s vodními rostlinami?

Jak potlačit růst vláknité řasy v zahradním jezírku s vodními rostlinami.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? martinat před 5099 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
panenka

Zde vám zasílám článek tak se podívejte

Zdroj: http://www.pet­.cz/cz/infobox/pe­ce-o-zahradni-jezirka/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
martinat

Tak s tím jsme bojovali celý loňský rok. Rostliny, větší a podstatně dražší filtrace, méně ryb. Ale nic nepomohlo. Přečetli jsme snad všechno a všude to psali jinak. Jestli chcete mít ryby, tak např. filtrace na deset kubíků bez ryb (pozor, výrobce filtrací uvádí množství vody vždy bez zarybnění)se hodí na pět kubíků s rybami. Prostě děleno dvěmi. Dále ryb by mělo být jen asi jeden metr délky ryb na jeden kubík (někde uvádějí i méně). Kytky už jsme nesázeli do zeminy ale jen mezi oblázky. Každý týden děláme odkalení dna vysavačem. Letos jsme ale pořídili zařízení I-tronic a je s řasami konec. Funguje na bázi minimálního množství mědi, které se uvolňuje do vody. Je to 100%. Výrobce uvádí, že může vadit pravým KOI kaprům a jeseterům, ale máme v jezírku oboje a ryby jsou v pořádku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Pokud tam nechcete chemii, tak zasaďte vodní rostliny. Např. lekníny aj. Možná jich máte málo. Možností je víc.
Známým se také tvořily řasy, teď tam mají ty rostlinky a je to v pohodě od jara do podzimau.
Myslím, že na netu byste něco našel.
Přikládám jeden odkaz, ale jistě buou i jiné.

http://www.ire­ceptar.cz/dis­kuze/jak-usetrit/zahra­da/prirodni-filtrace-zahradnich-jezirek/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jancek

ahojte taky mě trápí vodní řasy v jezírku, které mame na chalupě… co tedy s tím dělat?

před 3228 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

dřív jsme taky měli jezírko a používali jsme na řasy algo protect, tak zkus se po tom kouknout, třeba pomůže ;)

před 3224 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jancek

no to jsem nezkoušel a vůbec to neznám… když jsem to zadal tak mi to našlo jedině algo universal a to není asi to co píšeš ty…

před 3222 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

aha :O tak to teda nevím… to se budu muset kouknout na netu, protože universal neznám… vím jenom o protectu…

před 3198 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jancek

no koukni a pročti si to a uvidíš co na to budeš říkat… třeba se ti to bude zamlouvat a vyzkoušíš ;) dobrá rada se vždycky hodí abych věděl jestli to teda funguje nebo ne ;) :P páč já se jich nemůžu zbavit…

před 3195 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

tak jsem našla na internetu ten universal http://www.oase-filtrace.cz/pro­dukty/priprav­ky-na-rasy-a-vodu/pripravky-na-rasy-v-jezirku/algo-universal-500ml když jsem to pročítala tak to zní dobře, takže to asi teda vyzkouším či co. páč je to jezírko už tak hnusné :/

před 3193 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jancek

no a jak to dopadla vyzkoušela jsi to? promiň já se sem dostal až teď tak nevím jestli je to stálně aktuální nebo ne ;) jinak teda jsem se na to taky koukal, protože já znám jenom algo protect. tak tohle ozkoušené moc nemám…

před 3171 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

dopadlo to tak že jsem zkusila ten universal, tenhle nakonec http://www.oase-filtrace.cz/pro­dukty/priprav­ky-na-rasy-a-vodu/pripravky-na-rasy-v-jezirku/algo-universal-500ml no a zatím je to v pohodě, tak snad se to udrží i nadále

před 3170 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jancek

tak to jsem rád že to zabralo!!! ;) jinak teda ho asi taky brzo použiji páč mám v jezírku taky pěknou nadílku :/

před 3166 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elektrikář

Ve vodě je rozpuštěno větší množství dusíkatých hnojiv do vody dostávají se tam splachem z okolí lze použít modrou skalici ale neznám pomněr k obsahu vody.

před 5039 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada