bobina

jak postupovat, ztracený záruční list a je potřeba opravy

Koupila jsem si 6 spotřebičů bílé techniky originál při koupi kuchyně Oresi v krabicích a nemám ani jeden záruční list.Nyní potřebuji jeden výrobek reklamovat.Co s tím?
Doplňuji:
zapomněla jsem dodat, že pracovníci Oresi mi vše zapojili a „odpad“ sami zlikvidovali. Tudiž krabice nejsou a mám pouze jenom návody.

Nejlepší odpověď
mosoj

Stačí paragon nebo faktura. Obraťte se na prodejce.
Doplňuji:
Solidní prodejna je schopná ověřit pravdivost a v případě ztráty paragonu vystaví kopii.
Vlastní zkušenost.
Pro zajímavost.
Ve velkých marketech je dokonce monitorované zboží na kase a je možné identifikovat kopené zboží proti paragonu jakkoliv dlouho zpětně. Také vlastní zkušenost.

Další odpovědi
badisko

oni to maji v databazi ..musite na stejnou prodejnu ..nicmene musite mit nejakej doklad ze jte to koupila tam…:D

olm

nutno je vzit take krabici a k tomu paragon nebo fakturu

Olmann

to olm: Krabici nemusí mít v žádném případě. Ani paragon a ani fakturu nemusí mít. Pokud platila z účtu tak stačí výpis z banky a dokonce prý i v jistých případech stačí dokonce svědectví jiné osoby. Ale jak to přesně funguje nevím. Já mám zase zkušenost s jedním zásilkovým obchodem, že jsem u nich reklamoval zboží bez záručního listu bez paragonu jen s pomocí krabice. Od té doby jim plně důvěřuji.