kaolin

jak postupovat při neuznané reklamaci na zboží z TV shopu?koupil jsem pračku se ždímačkou a pořád se tam kazí časovač

poprve mi ho vyměnili podruhe mi to vratili neopravene a tak jsem pral jen tak že jsem to zapnul do sítě a pralo to bez časovače,Ted už to nepere vúbec je třeba držet zapínání při praní rukou samo se to okamžitě vrací do vypnutí.Už jsem dostal mírný úder proudem a protože o oprávěnosti rozhoduje nějaký tajtrlík na druhém konci republiky nevím jak dál.Tu neuznanou minulou reklamaci zdůvodnil tím,že se do časovače dostala voda a tak si za to můžu prý sám

Odpovědi
Banshee

Pokud je ještě v záruce, měli by ti jí opravit i podruhé. Potom platí to, že 3× a dost. To znamená, že po třetí vadě máš nárok na vrácení peněz. Jestli si myslíš, že jednali protiprávně, můžeš se obrátit na soud. Ale to bych zvážila, jestli se to vůbec vyplatí, abys nakonec nepřišel o mnohem větší sumy. Oni jsou totiž dost vyčůraní.
Doplňuji:
Jo a jen tak mimochodem, aby se dostala voda do časovače sama a tak snadno… To je dost divný.

anonym

Nesouhlas spotřebitele se způsobem vyřízení reklamace po obsahové stránce
Pokud spotřebitel není s vyřízením reklamace spokojen po obsahové stránce, tj. zejména se zamítnutím reklamace, popř. s nedostatečným uspokojením nároků z reklamace, která byla uznána, pak dochází k občanskoprávnímu sporu, který může rozhodnout pouze soud, popřípadě stranami zvolený rozhodce. Česká obchodní inspekce může v dané oblasti postihnout pouze jednání v rozporu s ustanoveními § 13 a § 19 zákona č. 634/1992 Sb., která upravují průběh reklamačního řízení po formální stránce, zatímco o nárocích spotřebitele je třeba rozhodnout podle příslušných ustanovení občanského zákoníku.

Zdroj: stranky ČOI