Avatar uživatele
jarka76

Jak postupovat pokud se manželé chtějí rozvést, jeden z nich se velmi zadlužil a navíc žije v zahraničí?

Vlastním 1/2 RD, druhá je v SJM zatížená hypotékou. Manžel se za dobu svého neúspěšného podnikání velmi zadlužil, v současné době žije již třetí rok se svojí přítelkyní v zahraničí.Veškeré jeho závazky splácím já. V současné době mi neposílá ani soudem stanovené výživné. Jak mám postupovat pokud se chci dát rozvést? Manžel je ochotný sepsat dohodu o výhradní zodpovědnosti za závazky spojené s jeho podnikáním i svůj podíl domu darovat našim nezletilým dětem.Kde ev. dohody sepsat pokud žije ve Velké Británii a do ČR není ochotný přijet? Nebo mám požádat soud o zůžení SJM? Moc děkuji za odpovědi

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Radak před 4810 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanny 2

Je zajímavé,že splácíte veškeré jeho závazky a on je najednou ochotný sepsat dohodu o výhradní zodpovědnosti za tyto závazky!A proč je neplatí doteď?Jestli on Vám tak trochu nekecá!Tuto situaci Vám opravdu nezávidím,je to běh na dlouhou trať!!!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
terry

Dobré, je, že manžel komunikuje a je ochoten o výhradní zodpovědnosti za závazky jednat.
Přesto bych doporučovala dobrého, vyzkoušeného a doporučeného právníka.
Situace se může kdykoli změnit a navíc je manžel v zahraničí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jarka76

Diky za odpovědi. Vše splácím já, protože se bojím exekuce. Jenže jsem ve stádiu, kdy nemám na obživu, natož na právníka. Proto hledám nějaké rady tady. Byla bych vděčná, kdyby se mi ozval někdo, kdo byl nebo je v podobné situaci.

před 4810 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony