jarka76

Jak postupovat pokud se manželé chtějí rozvést, jeden z nich se velmi zadlužil a navíc žije v zahraničí?

Vlastním 1/2 RD, druhá je v SJM zatížená hypotékou. Manžel se za dobu svého neúspěšného podnikání velmi zadlužil, v současné době žije již třetí rok se svojí přítelkyní v zahraničí.Veškeré jeho závazky splácím já. V současné době mi neposílá ani soudem stanovené výživné. Jak mám postupovat pokud se chci dát rozvést? Manžel je ochotný sepsat dohodu o výhradní zodpovědnosti za závazky spojené s jeho podnikáním i svůj podíl domu darovat našim nezletilým dětem.Kde ev. dohody sepsat pokud žije ve Velké Británii a do ČR není ochotný přijet? Nebo mám požádat soud o zůžení SJM? Moc děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
hanny 2

Je zajímavé,že splácíte veškeré jeho závazky a on je najednou ochotný sepsat dohodu o výhradní zodpovědnosti za tyto závazky!A proč je neplatí doteď?Jestli on Vám tak trochu nekecá!Tuto situaci Vám opravdu nezávidím,je to běh na dlouhou trať!!!

Další odpovědi
terry

Dobré, je, že manžel komunikuje a je ochoten o výhradní zodpovědnosti za závazky jednat.
Přesto bych doporučovala dobrého, vyzkoušeného a doporučeného právníka.
Situace se může kdykoli změnit a navíc je manžel v zahraničí.

jarka76

Diky za odpovědi. Vše splácím já, protože se bojím exekuce. Jenže jsem ve stádiu, kdy nemám na obživu, natož na právníka. Proto hledám nějaké rady tady. Byla bych vděčná, kdyby se mi ozval někdo, kdo byl nebo je v podobné situaci.