křemílek

Jak postupovat, aby mně vzali do opravy televizi, která je v záruce, ale nemá obal?

Obal na televizi jsem vyhodil.Televize je v záruce.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Obal není předmětem reklamace a tudíž není potřeba. V případě, že prodejce nechce uznat reklamaci kvůli absenci obalu, obrať se na ČOI.

Další odpovědi
Arne1

Potřebuješ opravit obal nebo televizi ? Když obal nemáš, tak ho asi opravit nepotřebuješ, proč ho teda řešíš ?

Jiří Bohumil

Při uplatnění reklamace, jakéhokoliv zboží, není originální obal nutností a důvodem k odmítnutí k převzetí zboží do záruční opravy (reklamace).
Ale v případě uplatnění záruční opravy a předání u prodejce je vhodný jakýkoliv spolehlivý obal, pro ochranu před poškozením při dopravě.
Pokud máš problém s prodejcem (za předpokladu použití jakéhokoliv náhradního obalu by neměl být), zkus přímo zavést na záruční servis, kde TV přijmou i bez obalu určitě.
Toto vše řeší Obchodní zákoník.

Emefej

Obal ti nikdo opravovat nebude. K opravě TV přijímače není nutný.

kelley

JájsemRaibek – a na ČOI ti řeknou, že se máš obrátit na soud…