Milan3001

Jak na uspořádání síťového řešení v bytě?

Zdravím, potřeboval bych poradit, jestli je dobrý nápad v panelákovém bytě použít na umístění Routeru a mesh jednotky + časem jiného zařízení rozvaděč? Například Datacom 10"? Přípojku máme v chodbě a zatím tak „nadivoko“ připojený SmartBox a mesh jednotku na regálu…brzy tam ale bude skříň a na toto tam nebude místo. Chtěl bych to dát vedle na zeď, ale aby to vypadalo nějak uspořádaně…
Bohužel se ta přípojka při rekonstrukci nedomyslela a teď bude schovaná přesně za skříní a budu muset UTP prodlužovat atd…tak bych to dal bokem do něčeho jako je právě rozvaděč. Nebo nemáte nějaké lepší návrhy?

Díky moc, kdyžtak upřesním. Možná píšu trochu zmateně.

Odpovědi
cochee

Jakože z funkčního hlediska asi super, ale z estetického – já bych asi doma rozvaděčovou skříňku mít na očích nechtěl :) pokud ji ale dokážeš šikovně zamaskovat, pak asi nic lepšího nevymyslíš.

Michálek1245

Hodně záleží na tom, jak to máte dispozičně řešené. Já osobně nicméně doporučuji bezšroubové svorky na rozvod kabelů. Samozřejmě se tu bavíme o síti, ale bez kabelů to do jisté míry taky nepůjde. Dále doporučuji dát Wi-Fi vysílač do každého patra. 🙂 Přes patro to prostě a jednoduše nefunguje stoprocentně. 😉

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.