leorespect

Jak mám správně

připojit dva počitače na jeden modem? Jde to vůbec?

Odpovědi
Miroslavst

Myslím, že by to mohlo jít. Jde o to jaký modem? Ale tomu moc nerozumím. Jinak v práci máte určitě taky internet a jeden modem, přesto je tam několik počítačů.

dave09

Ano samozřejmě to lze provést. Záleží ovšem na typu vašeho modemu. Pokud máte modem s více porty označenými jako LAN, lze připojit počítače přímo do nich. Pokud je tam pouze jeden, musíte si dokoupit síťové zařízení zvané SWITCH. Stačí obyčejný, který stojí do 4 stovek. Počítače poté zapojíte do něj společně s modemem.

GangstaHelper

Je to velmi specifické. Modemy ale obvykle neumí routerovat ⇒ I když je více přípojek tak nelze zapojit více počítačů, nebo když je jedna přípojka nelze použít switch (protože ten taky nerouteruje). To platí v tom případě, že máte zaplacenu jen jednu IP adresu (což je pravděpodobné).

Nejvýhodnější a nejjednodušší připojení je pomocí Routeru, ten lze s klidem doporučit pro většinu běžných síťových činností (pro ty složitější je potřeba nakonfigurovat nebo i některé funkce navíc).

http://www.al­facomp.cz/php/in­dex.php?eid=15LH40087­2Z92UA

Switch lze doporučit jen tehdy, pokud víte, co děláte. Router bude fungovat vždy.