jarzal

Jak je vhodný perlit k provzdušnění půdy na zahrádku?

Jak použít perlit k provzdušnění a zkypření půdy na zeleninové zahradě? Může se použít k posypání trávníku?

Odpovědi
elektrikář

Pokud se použije hodně jemný lze. Zahradníci jej přidávají do kompostu. Je to vlastně keramika. Používá se to k vylehčení jílovité zeminy a zvýšení propustnosti.Je to obdoba přidávání písku do substrátu.

mosoj

Ano, expandovaný perlit je chemicky neutrální, pórovitý ( zadržuje vodu )jsou to malé lehké kuličky , které dokáží vylehčit zeminu.

Posypání trávníku by mělo snad význam jedině pro zadržování vláhy, ale muselo by ho být více,což z estetický důvodů nebude určitě pěkné. Jedině zapracovat do zeminy.