Beer4Real

Jak je to s rozšířením živnostenského listu? Prosím poraďte

Můj kamarád si chce rozšířit živnost. list o ten na zprostř. úvěrů ale nemá maturitu která je k tomu potřeba, takže chce mě jako Garanta co by se za něho zaručil.
Můžu mu pomoct i když sice maturitu mám, ale živnostenský list nemám žádný?
Čím bych za něho ručil a jaké jsou případně rizika když se pod to podepíšu?

Odpovědi
Hlada

Jedná se o funkci odpovědného zástupce, nikoli ručitele, jak jste to pochopil. Budete mít odpovědnost za část podnikání, ke které nemá kamarád potřebnou kvalifikaci. Je lhostejné, jestli svou kvalifikaci využíváte ještě někde jinde. Měl byste mít denní přehled o tom, co kamarád dělá. V opačném případě můžete být trestaný za něco, o čem nebudete vědět, takže určité riziko tu je.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/ziv­nost/odpzastup­ce.asp