Avatar uživatele
tondahonda

Jak funguje zprostředkovatelská činnost?

Jak funguje z hlediska účetnictví a daní zprostředkova­telství? Je plno lidí co by chtěli například nakupovat na Ebay, ale netuší jak to udělat nebo nechtějí posílat peníze za hranice. Chtěl bych lidem nabízet že to za ně zprostředkuji, ale nemám ponětí jak by to probíhalo papírově – chci to dělat oficiálně jako živnost.
Doplňuji:
Ne, nejde o nákup – prodej! Pokud bych chtěl dělat tohle, musel bych za prodané zboží jako prodejce zodpovídat, poskytovat dvouletou záruku, návody a tak. A to nechci, protože nemusí jít vždy o zboží kterému bych natolik důvěřoval abych za něj klientovi ručil. Jde mi opravdu jen o zprostředkování nákupu. Někdo mi třeba řekne Objednej mi támhleto na Ebayi, já se domluvím s prodávajícím, zajistím poslání zboží k nám a pak to doručím zájemci. Já sám to zboží prodávat nebudu a ani nechci, navíc už z principu fungování takového obchodu ani nemůžu klientovi zaručit ani právo na vrácení zboží do 14 dnů.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5428 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
Tomas12

Je to volná živnost, kterou musíš ohlásit na živnostenském úřadě, kde ti dají k dispozici tzv. jednotný registrační formulář, který zároven řešín i registraci na FÚ, zdravotní pojišťovně a sociálním pojištění.

Pokud dobře chápu co chceš dělat, tak o zprostředkování nejde, ale jde o nákup zboží za účelem dalšího prodeje, takže si předem přesně rozmysli jak to chceš dělat, aby si zaregistoval svoji činnost správně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
makyna

kdybych věděla tak ti napíšu

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání