klob1

Jak dlouhý kabel z podia do mixpulku ke zvukaři?

jak dlouhý myslím, v metrech by měl být dlouhý kabel od podia k muxpultu? Myslím, aby se hodil všude a byl akorát. Někdo mluví, nebo zpívá,či hraje třeba v sále, kavárně nebo i někde venku třeba, tam má své, ale chce ozvučit do publika. A potřeba je kabel právě od něho ke zvukaři. Tak jak dlouhý se použije nebo vyrobí? jak dlouhé se používají? Děkuji za informaci.

Odpovědi
led

V priemere sa používajú káble o dĺžkach 5, 10, 20 a 30m a multikábel (tj kábel v ktorom je viac audio liniek) s pripojovacími konektormi.
Keď si zrátate dlžky káblov na koncerte so 4 hudobníkmi potrebujete v priemere asi 400–600m linkových káblov + ďalšie metre sieťových pripojení (230V) (mikrofony, odposluchové reproduktory, hlavné reproduktory, prípadne na dozvučenie dlhšej sály a zvukár sedí cca 10–15m od pódia)

anonym

předpokládám, že profesionálně laděná kapela má zvuk přímo od zvukařů nastavený zkouškou. tzn. že osadí podium a kabelů má na výběr mraky. když budou hrát v Knajpě u Ferdy, tak si poradí stejně jako na megakoncertu třeba na Strahově (to je v Praze) 🙂

klob1

Děkuji za odpovědi, již už vím, že se jedná o Multikabel, nebo Stagekabel a jsou až do 50m.