Avatar uživatele
klob1

Jak dlouhý kabel z podia do mixpulku ke zvukaři?

jak dlouhý myslím, v metrech by měl být dlouhý kabel od podia k muxpultu? Myslím, aby se hodil všude a byl akorát. Někdo mluví, nebo zpívá,či hraje třeba v sále, kavárně nebo i někde venku třeba, tam má své, ale chce ozvučit do publika. A potřeba je kabel právě od něho ke zvukaři. Tak jak dlouhý se použije nebo vyrobí? jak dlouhé se používají? Děkuji za informaci.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 2036 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
led

V priemere sa používajú káble o dĺžkach 5, 10, 20 a 30m a multikábel (tj kábel v ktorom je viac audio liniek) s pripojovacími konektormi.
Keď si zrátate dlžky káblov na koncerte so 4 hudobníkmi potrebujete v priemere asi 400-600m linkových káblov + ďalšie metre sieťových pripojení (230V) (mikrofony, odposluchové reproduktory, hlavné reproduktory, prípadne na dozvučenie dlhšej sály a zvukár sedí cca 10-15m od pódia)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

předpokládám, že profesionálně laděná kapela má zvuk přímo od zvukařů nastavený zkouškou. tzn. že osadí podium a kabelů má na výběr mraky. když budou hrát v Knajpě u Ferdy, tak si poradí stejně jako na megakoncertu třeba na Strahově (to je v Praze) :-)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
klob1

Děkuji za odpovědi, již už vím, že se jedná o Multikabel, nebo Stagekabel a jsou až do 50m.

před 1160 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika