NikkiD

Jak dlouho vydrží živorodky v lavoru?

Prasklo mi akvárko, takže v lavoru je vody z aqua opravdu minimum, zbytek jsem musela doplnit normální vodou. Teď pojedu na ± 3 hodiny do města zařídít nové. Neudusí se?
Doplňuji:
Ještě doplňuji : prostě v lavoru, bez jakéhokoliv filtru atp.

Nejlepší odpověď
beer

Za předpokladu, že v tom lavoru není víc rybek než vody, vydrží )) Doufám, že ta doplněná voda byla odstátá, aby neutrpěly tepelný šok !

Další odpovědi
odik

A on filtr z akvárka nejde umístit do lavoru?
Pokud máš, tak tam dej aspoň vzduchovací kámen.
Pokud si dala vodu přímo z vodovodu a bylo ji víc než polovina objemu, tak doufam, že si ji nechala aspoň hodinu odstát nebo použia chemii na odstranění chloru apod
Jinak živorodky – předpokládam paví oka apod. to jsou obecně nenáročný rybky … takže 3 hodiny vydrží, ale jestli si jim dala chlorovanou vodou o jiný teplotě než měli v akva, tak si jim tim mohla ublížit daleko víc …

PS: Kup si Sera Aquatan a hned jak se vrátíš ho přidej do tý vody – mimo úpravy vody (chlor, kovy apod.) v něm jsou údajně látky, který chrání žábry ryb a měli by rybky zklidnit při převozu nebo manipulaci … jestli to opravdu funguje nebo je to jen placebo reklama netušim, ale zkušenosti mam pozitivní …
Doplňuji:
Ad diskuse:
Pro příště měl doma po ruce ten Sera Aquatan. Já mam pro strečka příhodu i Nitrivec a Toxivec. Chemii nepoužívam, ale když by se něco stalo s akvárem a potřeboval bych rychle upravit vodu a rozjet nový, tak mam v záloze tohle.

Stejně tak mam vždycky v kanistru tejden odstátejch 10l vody, který používam po čištění + odpar a v případě nehody mam trochu prvotní vody, kam těch pár ryb přehodit než zajistim zbytek …

anonym

No – asi stejně nemáš jinou možnost, jak rybkám uchovat aspoň trochu životního prostředí – takže nelekuj a vyraž ´zařídit´ nové akvárko…
😉

iwrana

Živorodky jsou odolné.S jinýma rybkama by to bylo horší.

cochee

Chemické odchlorovače jsou jen tahání peněz. Stačí vodu napustit do nádoby prudkým proudem, aby pořádně „vzpěnila,“ taky je to vhodné pomocí sprchy. Tím naprostá většina chlóru uteče – a taky vzduchové plyny (kyslík, dusík), které jsou ve vodovodní vodě (tj. pod tlakem) rozpuštěny více než za normálního atmosférického tlaku a některým rybám by mohly činit rovněž problémy. Spíš je důležitá ta teplota.

NikkiD

Noo boužel ta co jsem tam rychle dolila jako první uplně ne, ale nic jiného v té rychlosti nezbývalo :/