fanynek

Jak dlouho se zhruba nabíjí tablet, je-li je baterie vybitá?

Nejlepší odpověď
gecco

Zjednodušeně asi takto…
Jakou kapacitu má baterie tabletu? – mAh
Jaký proud dává nabíječka? – mA
___
Kapacitu vydělíš proudem a získáš tak dobu, po níž se bude baterka nabíjet…
___
Zjednodušeně proto, že ve skutečnosti

  • baterie nemusí být vybitá úplně (doba bude kratší)
  • baterie může být ´opotřebovaná´ – nemá plnou kapacitu (doba bude kratší)
  • tablet nepřijme tak vysoký proud (doba bude delší)

___
Já třeba nabíjím tablet cca 1,5 – 2 hodiny (podle hrubého propočtu by to mělo trvat 80 minut – baterie se tak vysokým proudem přehřívá tak maximální nabíjecí proud omezuje).
😉

Další odpovědi
brillant

Málo informací. https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=tablet%20na­bíjení

fanynek

Zdravím,pro mne velice prospěšná odpověď,jsem trochu chytřejší,díky.

fanynek

Ještě dodávám,je to odpověď od uživatele gecco!

gecco

Výborně…
😉

fanynek

teď jsem z toho paf,na tom adaptéru je výstup 5.0V…2.0A a baterie má kapacitu 4600mAh,tak jak to tedy bude?

gecco

Vždyť jsem ti to psal…
Kapacita = 4600 mAh
Proud = 2 A = 2000 mA
___
kapacita / proud = čas
4600 / 2000 = 2,3 h = 2 h 18 min = 138 min
___
Ale – tohle je zrovna případ, kdy, domnívám se, baterka nedokáže absorbovat 2 A (aspoň ne po celou dobu nabíjení), takže to bude poněkud déle…
😉

fanynek

Díky,je vidět,že se vyznáš

gecco

😉
V tomhle jo…
😉

fanynek

Dá se nějak poznat,že třeba nabíječka od mobilu by pasovala k tabletu?A nebo to raději nezkoušet.

gecco

  1. výstupní napětí
  2. konektor – když to tam nejde strčit lehce, kladivem to nezkoušej

___
Dneka je téměř vše v tomto kontextu na microUSB – a bez problému vzájemně záměnné…
😉

fanynek

Zdravím gecco,tak k tomu nabíjení tabletu,měl jsem baterii úplně prázdnou,už mě to upozorňovalo,v 11hod­.jsem ho začal nabíjet a v 15 hod. byla baterie nabitá na 30%.Je to normální?

gecco

Tak to zcela jistě nenabíjíš proudem 2 A…
😉