dust8

Jak často se musí tisknout na barevné tiskárně, aby nezaschla barva náplně? Stačí jednou za půl roku?

Nebo novější typy tiskáren už tím netrpí?

Nejlepší odpověď
brillant

Pokud máte inkoustovou tiskárnu HP s 2 nebo 4 kazetami, určitě byste měli alespoň jednou za měsíc cokoliv vytisknout, a to i barevně. Propláchnou se tak tiskové hlavy a nemusíte se bát, že by inkoust ve standartním prostředí v náplních vyschnnul.
https://www.hpmar­ket.cz/documen­t.asp?dc=vysycha­ni-inkoustu

Další odpovědi
elkon

Každá inkoustová tiskárna zasychá, když se nepoužívá. V manuálu je popsáno jak postupovat. Záleží také na teplotě v místnosti. Když je teplo, je potřeba tisknout častěji. Mě se stalo, že jsem kvůli zaschlé tiskové hlavě musel koupit novou tiskárnu. Od té doby to hlídám a pokud nemám právě nic k vytištění, tisknu aspoň jednou za týden jeden, jakýkoli barevný obrázek. Přesto se mi stalo, že jsem jednou musel provést hloubkové čištění trysek. Naštěstí to dobře dopadlo.

Jiří Bohumil

Každá inkoustová tiskárna zasychá. Pokud jsou výměnné kazety s tryskami, dají se vyměnit. Ale kazety jsou poměrně drahé v poměru cena/množství tisku.
Pokud je pevná tisková hlava a vyměňuje se pouze náplň a zaschne, většinou je tiskárna na vyhození.
Z tohoto důvodu jsem již, před cca 3-mi lety, přešel na ČB lejzrovku, u níž jsou náklady na tisk minimálně 10 x menší a problém se zasycháním není.
Barvu nepotřebuji.
Černý toner za cca 350 Kč na 3000 stran a tiskový válec skoro za stejnou cenu na 9000 stran tisku.

Dochy

Moje zkušenost s CANON za posledních cca 10 let – pokud je v pořádku, tak půl rok vydrží. Nemůžu ale mluvit za všechny tiskárny, ani ty od canonu. Je to jen má zkušenost s Pixma iP4200 a TR7550

plavcik

Jak píše Jiří Bohumil, taky se mi osvědčilo přejít na laserovou tiskárnu černobílou a neřeším jestli zaschnou barvy.