Avatar uživatele
dust8

Jak často se musí tisknout na barevné tiskárně, aby nezaschla barva náplně? Stačí jednou za půl roku?

Nebo novější typy tiskáren už tím netrpí?

Zajímavá 0 před 223 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
brillant

Pokud máte inkoustovou tiskárnu HP s 2 nebo 4 kazetami, určitě byste měli alespoň jednou za měsíc cokoliv vytisknout, a to i barevně. Propláchnou se tak tiskové hlavy a nemusíte se bát, že by inkoust ve standartním prostředí v náplních vyschnnul.
https://www.hpmar­ket.cz/documen­t.asp?dc=vysycha­ni-inkoustu

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Každá inkoustová tiskárna zasychá, když se nepoužívá. V manuálu je popsáno jak postupovat. Záleží také na teplotě v místnosti. Když je teplo, je potřeba tisknout častěji. Mě se stalo, že jsem kvůli zaschlé tiskové hlavě musel koupit novou tiskárnu. Od té doby to hlídám a pokud nemám právě nic k vytištění, tisknu aspoň jednou za týden jeden, jakýkoli barevný obrázek. Přesto se mi stalo, že jsem jednou musel provést hloubkové čištění trysek. Naštěstí to dobře dopadlo.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Každá inkoustová tiskárna zasychá. Pokud jsou výměnné kazety s tryskami, dají se vyměnit. Ale kazety jsou poměrně drahé v poměru cena/množství tisku.
Pokud je pevná tisková hlava a vyměňuje se pouze náplň a zaschne, většinou je tiskárna na vyhození.
Z tohoto důvodu jsem již, před cca 3-mi lety, přešel na ČB lejzrovku, u níž jsou náklady na tisk minimálně 10 x menší a problém se zasycháním není.
Barvu nepotřebuji.
Černý toner za cca 350 Kč na 3000 stran a tiskový válec skoro za stejnou cenu na 9000 stran tisku.

Upravil/a: Jiří Bohumil

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Moje zkušenost s CANON za posledních cca 10 let – pokud je v pořádku, tak půl rok vydrží. Nemůžu ale mluvit za všechny tiskárny, ani ty od canonu. Je to jen má zkušenost s Pixma iP4200 a TR7550

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
plavcik

Jak píše Jiří Bohumil, taky se mi osvědčilo přejít na laserovou tiskárnu černobílou a neřeším jestli zaschnou barvy.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet