Lgee

Jak by vypadal svet bez počítačů?

Každý si může říct ze před 50 lety také žádné počítače nebyly a přežilo se to, ale myslím kompletně bez počítačů, počítač je i náš mozek, DNA rostliny, zvířata, i tráva je takový „počítačový program“ bez počítačů by neexistoval žádný život, možná vesmír planeta ale ta by byla absolutně mrtvá protože by na ni byly maximálně kameny. Bez počítačů at biologických či technických není možná existence, sice nás jednou AI zabije a pak můžeme přisuzovat počítačům vinu ale bez nich by nikdy nic neexistovalo.

Nejlepší odpověď
Drap

Tak jak píšeš to neni. To jen my, tvrdíme, že náš mozek je něco jako počítač atd. Příroda to má dobře zařízené a promyšlené a bez jakýchkoli počítačů je schopna zřejmě fungovat lépe než s nimi.

Další odpovědi
Pruzkumnik

Tak sis sám odpověděl, pokud bereš jako počítač i mozek
Počítač musíš brat jako něco co počítá a přijímá informace a zadává úkoly
U toho mozku třeba, některé úkony má naprogramované aby dělal automaticky, třeba dýchání, ale dále pak přijímá informace z očí a sluchu a tak vydá příkaz aby si zakryl rukou hlavu při přilétajícím míču k jeho tváři.
Jinak DNA bych nebral jako počítač, ale jako medium s informací, které samo nic nezmůže
Jo jiank pro informaci kdyby před 50ti lety nebyly počítače, tak by nebylo ani přistání američanů na měsíci, a ani let gagarina by nevypadal tak jak vypadal, taky byl řízen nějakým jednoduchým počítačem(gagarin do řízení skoro nezasáhl, byl defakto pasažér)
Ono první použitelný počítače se používali už za nacistického německa jako evidence osob v koncentračních táborech, jako mediu se používali děrované štítky
No, přečti si něco o historii PC

Edison

Bez umělých počítačů? Lidštěji.

hapiky

Dnes už nikdo nepočítá s tím, že by mohl být svět bez počítačů!

Kryšpín

Lgee, možná se toho dočkáme až se někde rafnou, nebo bude napadeno Rusko tak mimo odvetný úder v zápětí mají vojska v rozkaze sundat všechny navigační družice.

anonym

veškerá automatizace by byla řešena krásnou mechanikou, což by bylo jistě mnohem méně efektivní, za to ale nepochybně velmi zajímavé na pohled, … takový zmotnělý svět jak si jej představoval Jules Verne 🙂 … nejspíš bychom se ale nikdy nedostali třeba na Mars a docela určitě bychom neuměli vyrobit autonomního robota schopného se samostatně rozhodovat, sbírat vzorky, zasílat data na zemi … průzkum vesmíru by to prakticky znemožnilo. Tam jsou počítače naprostá nutnost a nahradit je těžkopádnou mechanikou není prakticky možné, výrazně by se tím snížila i spolehlivost, a lety do vesmíru by bez pokročilejší automatizace byly neúnostně riskantní akcí.