fcoop

Jak by se mělo „správně“ zacházet s Fortunellou Margaritou? (Citrus)

Má někdo zkušenost? Stručně – koupil jsem ji před 2 dny a je nádherná,má cca 30 malých plodů,jeden se začíná vybarvovat.
ALE – citace z Netu -----"Citrusy, prodávané v hypermarketech jsou přešlechtěné, hnojivy vyhnané rostliny. Mají být krásné v okamžiku prodeje a pak postupně zajdou.

První pomoc: Dopřát rostlině co nejvíce světla a omezit mechanickou manipulaci. Výrazně omezit zálivku. „Sklidit“ všechny plody, včetně těch nezralých. Rostlina si odpočine a je velká šance, že do půl roku opět obraší. Nedoporučuji přesazovat, dokud se rostlina nevzpamatuje".

Každá rada dobrá. Díky.

Nejlepší odpověď
anonym

Místo v létě: Citrus rostliny raději být venku v létě (také známý jako prostor-jako citrus Calamondin, Chinotto nebo kumquat), protože světlo je mnohem vyšší výnos než v celoroční úroveň v místnosti. Nezapomeňte za oknem rostliny tabule citrusových není jejich kulaté, kompaktní tvar: List rozdíly jsou větší, protože listy sami, a tím vznikla volně strukturovaným korun. Pro správný formát, citrusové plody rostlin hustý, že je lepší dát je na celém mrazu období roku, na terase nebo v zahradě. Jádro čas je od poloviny května do poloviny října, v závislosti na počasí a místní klima může rozšířit pole zůstává na měsíce duben a listopad, tak dlouho, jak to zůstane bez mrazu. Citrus rostliny natáhnout své pobočky velmi rád, na slunci, ale kořeny nesmí přehřát. Splňuje pražící slunce několik hodin každý den na černé plantážníci, Země ohřívá až na samých kořenů a omezují jejich činnost. Důsledkem je, i přes vlhké půdě na vadnutí protože kořeny aktivní kompenzaci ztrát vody z listů nemůže. Případně můžete mít v citrusových celoroční plné denního světla zimní zahrady.

Umístění v zimě: velmi jasné na 3 až 15 ° C, druh wärmebedürftigere od 5 nebo od +8 ° C, ale také pod +15 ° C. Obecně platí, že teplejší místa, více světla, musí být bohatý. Chladnější zimní čtvrtletí, tím je pravděpodobnější, sahá od světla, které padá uncurtained Südfensterscheiben (žáruvzdorného skla). V tmavých místech k částečné ubývání listu je normální. Bude o nový růst v březnu / dubnu vyrovnal, když vody je v pořádku. Krátkodobá minimální teplota 0 ° C.
_____________­________________________­________________________­_______
Odborné znalosti z celého světa exotické rostliny: www.flora-toskana.de
_____________­________________________­________________________­_______

Péče v létě: V létě rostliny citrus potřebují hodně vody, zejména jsou-li na slunné venkovní prostory podle doporučení. To je obvykle zavlažování denně, je to nutné. Nespoléhejte se na dešťové srážky. V květináčích, které jsou korun rostlin velmi štíty, stěží proniká drop! Pour také není váhavý, ale s každým projít tak, že půda je navlhčené banku dolů. Když voda stéká do děr, není to známkou toho, že Země je mokrá! Právě vyprahlá země může civět na banku ráfky trhliny, kterými voda rychle, ale je kompletně nevyužité. Některé vody v podšálek (asi 1 cm vody) není drama v létě. Pour nejlépe dešťovou vodou, voda z vodovodu není tabu. Dnes, vědecké studie prokázaly, že citrusové plody rostlin, vápníku obsaženého vápníku, jsou nezbytně nutné. Oplodnit, používat vysoce kvalitní hnojivo citrusů, poměr směsi dusíku (N) a fosfát (P) a draslíku (K) od 1 do 0,2 až 0,7 vystavovat. Převedeny na obsah dobrý příklad tohoto hnojiva by měla je 10% dusíku, 2% a 7% draselného. Lepší hodnoty naznačují 20% dusíku, 4% a 14% draselný nebo přibližné hodnoty, a tak jasně ve výši obsahují více živin. Z toho dost v průběhu vegetačního období od března do října, týdenní dávkování. V nízkých koncentrované hnojivo je třeba zvážit v dalších akcií.

Péče v zimě: V zimě, citrusů do ne příliš vody. V tomto ročním období je důležité, že půda není odsátí mokré po dlouhou dobu. Ale to by neměl vyschnout! Nejlepší taktika je co možná nejpřesněji, Ovládání: Pour někdy znovu, když půda je mírně suché a vždy tak, že Země je nasáklá do hrnce dolů. Pokud si nalít trochu více chodit z nižší kořenů stále prázdná a postupně odumírají. Zabraňte vniknutí vody do misky nebo hrnce stojí. Citrus jsou oplodněny, zatímco oni rostou. To může být bohatý na světla, vyhřívání zimní zahrady je daleko do listopadu, prosince a ledna, a dokonce i do případu. Na kopie, suboptimální ve špatně osvětlených místech přes zimu, oplodnit v polovině / koncem září, aby zpomalit tvorbu nových listů a výhonků a zastavit.

Editace: Čím častěji a konzistentně řez Citrus rostliny, tím více zůstávají příjemné a užitečné. Lemon Tree, která se nikdy snížit, jsme squarrose obrovský a za ta léta. Zkrátit větve, kdykoli začnou být dlouho – dokonce i během léta! Pro větší korekce koruny, sahá až do starého dřeva, pozdní zimě je nejlepší doba těsně před závody klíček čerstvých citrusů. Rány, které jsou větší než 1-mince eura, prochází jako preventivní opatření na jejich okrajích se roubování voskem.

Podklad: citrusové rostliny potřebují dobře odvodněné, stabilní půdu, protože zůstávají po léta, a to zejména u větších jedinců na stejné lodi. To znamená, že půda by měla obsahovat asi třetinu akcií v podobě skalních lávy, vápencový lom, Blähtonbruch nebo jiné materiály, jako jsou drcené kamenivo, štěrk nebo hrubý písek ve směsi. Čistý humus nebo rašeliny, je zcela nevhodné, i když byl Erdsack, že jste si zakoupili v dobré víře, psaný citrusů půdy. Pár arašídů polystyrenu, aby čistou rašelinou půdy po dlouhou dobu bez citrusů. Citrus rostliny nemusí být nutně repotted ročně. Vyrážka je Durchwurzelungsgrad hrnce: Země je zcela pokryt jemnou síť, což je nový, pouze 2–5 cm v průměru větší nádoby je vhodné. Je tam ještě spousta volných země, na vás čeká. Nejlepší čas na repot v březnu / dubnu před čerstvé výhonky. Ale měsíců až do a včetně červenec jsou vhodné pro přesazování. Poté se však musí počkat do jara, protože půda zůstává čerstvý undurchwurzelt ještě příliš dlouho a může vést k poškození kořenového.

Zdraví: Správně obsazení a pravidelně oplodněny citrusových rostlin mají vynikající, vlastní obrany. Škůdci útok pouze tehdy, když jsou rostliny opakovaně zdůraznil. Pak v létě jsou náchylné k spider roztočů, hmyzu stupnice v zimě. Mšice na jaře mladé výhonky jsou vzácné a snadno opravit. Mix v jednom litru vody, 20 ml alkoholu a 15 ml tekutého mýdla a spreje na mšice na nich. Ty vysychají, tyč prázdné skořápky zůstanou. Pro hmyzy měřítka, to samé platí. Také si lze opakovat za použití alkoholu mazlavé mýdlo řešení pod kontrolou. Proti spider roztočů bohužel pomůže jen sprejů, které jsou označeny jako akaricidy. Látky, které pomáhají „proti sání a bodavý hmyz“, se nezdaří. Rozdělit pesticidů vždy tak, jak je uvedeno na obalu, nikdy více! Takže jste nejen riskovat svůj vlastní zdraví, ale také na rostliny, jejichž listy poškozené. Aplikovat pesticidy, zda jemný nebo chemické, nikdy se na sluníčku na. Čím delší expozice, tím lepší výsledek. Proto by nemělo pršet další den.

Použití: V květnu venku na balkon a terasu se zimní zahrady, nebo v zimě čtvrtletí celoročně v plné denního světla zimní zahrady

P.S. Nasla jsem ted na nemeckych strankach – dala jsem do prekladace . Snad to pomuze . Mate tam i www . -iv-