FlAsh_7

Jak a jak drasticky editujete fotky?

Barvíte fotky, nebo editujete spíše realisticky? Jaký je Váš pohled na věc?

Odpovědi
Vojta24

Vyspělé filtry na bázi umělé intelicence umí z mizerné fotky udělat téměř dokonalou viz https://petapi­xel.com/asset­s/uploads/2018/11/nig­htsightfeattt-800x420.jpg … takže ano používám a to při každém stisknutí spouště, na mém telefonu je A.I. automaticky zapnuta pro zpracování každé pořízené fotky.

Prakticky ale už vůbec nepoužívám manuální korektury jasu/kontrastu/ba­revných tónů, to všechno A.I. filtr obstará daleko lépe a speciálně úpravy přízpůsobí pro různé části fotografie což by manuálně bylo dost obtížné

A.I. filtr navíc umí zvýšit rozlišení, detaily dotvořit kde chybí, odstranit zcela ISO šum, korigovat barvy se zachováním přirozené barvy pleti, a tak podobně.

Zkusit si to můžete sami třeba na https://letsen­hance.io/ funguje to už tak dobře, že to rozhodně má smysl používat prakticky na každou pořízenou fotografii, A.I. je jako hodně dobrý fotograf který z jakékoliv fotky vytáhne postprocesem to maximum.

Rozhodně bych to nestavěl tak, že fotka bez tohoto filtru je realistická a s ním je nerealistická, to je nesmysl … nevím co je na třeba na nežádoucím ISO šumu v horších světelných podmínkách realistického 🙂 A pokud A.I. filtr dokáže z „realistické“ noční fotky udělat takovou co odkazuji v úvodu odpovědi, tak ho rozhodně používat má smysl.

elkon

Používám kvalitní fotoaparáty, žádné náhražky, takže úpravy fotek jen minimálně. Já totiž chci mít fotky reálné, ne dělané v PC, které neodpovídají skutečnosti.