Avatar uživatele
VaclavZeman

Investujete?

Teď nemyslím investice typu do vzdělání či takové jako třeba já, když „investuji“ do vláčků a vinylových desek, ale nikdy je neprodám. Myslím nějaké cenné papíry, zlato atd. Děkuju.

Zajímavá 0 před 425 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Ano, investuji. Investuji velmi diverzifikovaně, dynamicky a dlouhodobě. Mému hospodaření se daří.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Už ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Ano.
Do dětí a vnoučat 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Safast354

Zdravím, pokud se o investici „nechci zajímat“ zvolil bych investiční fondy.
Pokud mám nějakou oblíbenou firmu – půjdu do fondů také a vedle nakoupím její akcie přes nějakého brokera. (např. fio). Vedle toho bych zhruba 5, maximálně však 10% svého portfolia držel ve zlatě, případně stříbře. (myslím tím fyzické, nikoli nějaká ETF) (fyzické proto, protože člověk nikdy neví, co se semele – v ten moment si za akcie nebo dluhopisy jídlo nekoupí, za stříbrnou minci už to půjde lépe)
Osobně bych dále investoval do kryptoměn resp. bitcoinu – například třeba i menší částky a to hlavně z toho důvodu, že mě to osobně zajímá.
Než bych jakkoli začal, vytvořil bych si hlavně rezervu cca 1–2 svých měsíčních výdajů někde na spořícím účtě. Další střednědobou rezervu bych tvořil na nějakém nízkovolatilním peněžním fondu s rizikovostí 1 max 2 do zhruba cca 200 000. Vše další bych volil podle investičního horizontu, jak už jsem zmiňoval do fondů např. od Fidelity nebo Amundi. Určitě akciové a případně dluhopisové, realitní nebo indexové.
Snad jsem Vám alespoň trochu pomohl.
S.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Já neinvestuji, Václave. Pochopil jsem, o čem život, doopravdy, je. Poté investice ztratily smysl, i logiku. Děkuju.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
VaclavZeman

Drape, do čeho jsi investoval? Děkuju.

Avatar uživatele
VaclavZeman

Rokio, do čeho například investuješ? Děkuju.

Avatar uživatele
Rokio

VaclavZeman: Promiň, ale to si nechám s dovolením pro sebe.

Avatar uživatele
VaclavZeman

Rozumím.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání