VaclavZeman

Investujete?

Teď nemyslím investice typu do vzdělání či takové jako třeba já, když „investuji“ do vláčků a vinylových desek, ale nikdy je neprodám. Myslím nějaké cenné papíry, zlato atd. Děkuju.

Odpovědi
Rokio

Ano, investuji. Investuji velmi diverzifikovaně, dynamicky a dlouhodobě. Mému hospodaření se daří.

Drap

Už ne

da ny

Ano.
Do dětí a vnoučat 😉

Safast354

Zdravím, pokud se o investici „nechci zajímat“ zvolil bych investiční fondy.
Pokud mám nějakou oblíbenou firmu – půjdu do fondů také a vedle nakoupím její akcie přes nějakého brokera. (např. fio). Vedle toho bych zhruba 5, maximálně však 10% svého portfolia držel ve zlatě, případně stříbře. (myslím tím fyzické, nikoli nějaká ETF) (fyzické proto, protože člověk nikdy neví, co se semele – v ten moment si za akcie nebo dluhopisy jídlo nekoupí, za stříbrnou minci už to půjde lépe)
Osobně bych dále investoval do kryptoměn resp. bitcoinu – například třeba i menší částky a to hlavně z toho důvodu, že mě to osobně zajímá.
Než bych jakkoli začal, vytvořil bych si hlavně rezervu cca 1–2 svých měsíčních výdajů někde na spořícím účtě. Další střednědobou rezervu bych tvořil na nějakém nízkovolatilním peněžním fondu s rizikovostí 1 max 2 do zhruba cca 200 000. Vše další bych volil podle investičního horizontu, jak už jsem zmiňoval do fondů např. od Fidelity nebo Amundi. Určitě akciové a případně dluhopisové, realitní nebo indexové.
Snad jsem Vám alespoň trochu pomohl.
S.

zjentek

Já neinvestuji, Václave. Pochopil jsem, o čem život, doopravdy, je. Poté investice ztratily smysl, i logiku. Děkuju.

VaclavZeman

Drape, do čeho jsi investoval? Děkuju.

VaclavZeman

Rokio, do čeho například investuješ? Děkuju.

Rokio

VaclavZeman: Promiň, ale to si nechám s dovolením pro sebe.

VaclavZeman

Rozumím.