Josif

PC má u zdroje uštípané GND vodiče. Nezáleží na konkrétním zapojení, nebo nelze vodiče už znovu správně zapojit?

Dostal se mi do rukou počítač, který má u zdroje uštípané GND vodiče. Je můj předpoklad, že nezáleží na konkrétním zapojení, správný, nebo nelze vodiče už znovu správně zapojit?

Nejlepší odpověď
Hlada

Všechny GND jsou propojené, takže při malých proudech na tom nezáleží. Pro dosažení co možná nejmenšího vnitřního odporu zdroje je zem na desce rozdělená. Jestli chceš využívat zdroj na plný výkon, připájej nové vodiče na původní místo, tedy vedle vývodu + příslušné sekce.