kosaaaak

Fotbaloví rozhodčí a jejich handsfree, jak to je??

všim jsem si že v pohárovejch utkáních maj rozhodčí takový to fotbalový handsfree, na co přesně to používaj, třeba i na ověření nějakejch spornejch zákroků, nebo je to jenom čistě informační pomůcka, jako aby si nemuseli pamatovat kdo má žlutou nebo červenou kartu, případně jako budíček aby nezaspali konec utkání a na závěr hvízdli?

Nejlepší odpověď
Jikra

Toto zařízení slouži ke komunikaci mezi rozhodčími tj.hlavním,asis­tenty na čarách u branek a u laviček pro řešení sporných momentů,ofsaj­dů,faulů,golů,pří­padně střídání atd.Může sloužit i jako důkaz nevhodného chování hráčů mezi sebou nebo k rozhodčím tzn.hrubé urážky nebo rasistické výrazy.
Jinak co se týká udělování žlutých a červených karet tak ty si rozhodčí zapisujou buď na ty vlastní karty(čas přestupku a číslo hráče)a nebo do notýsku.