Chemiii

Je možné být majitel firmy se svým společníkem a zároveň zaměstnancem?

dvoučlenné s. r. o.

Nejlepší odpověď
jáára

Normální situace.

Další odpovědi
Cotton

Ano, ale obsahem zaměstnanecké smlouvy nesmí být to, co je náplní funkce jednatele… poraďte se s právníkem/daňovým poradcem. Dalším faktorem je totiž zdanění – nechat se zaměstnat je ten nejméně výhodný (nejvíce zdaněný/zpojis­tněný) model, jak „čerpat“ finance z vlastního s.r.o.

L.G.

Lze… Nicméně FÚ na Vás jako na zaměstnance s minimálním mzdou nahlíží a kárá, pokud tomu tak není, když jste jednatel a zároveň nejste zaměstnanec, je to zejména pro posouzení v oblasti sociálních dávek, daný stav deformuje např.příspěvek na bydlení. 👎

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.