hifi

DVD rekordér Panasonic DMR-EX773 – vypalování na DVD

Dobrý den, mám DVD disk (Verbatim) s kapacitou 2 hodiny. Program, který chci na DVD z HDD vypálit má jen 1 hodinu a 13 minut, ale nejde mi vypálit ve vysokorychlostním režimu (rekordér hlásí, že není dostatečná kapacita). Bere pouze „standardní režim“, jenže to pak musím čekat celou hodinu a 13 min., než se to vypálí. Návod je nesrozumitelný, nevím si rady. Předchozí rekordér LG vypaloval bez problému během jedné až tří minut, podle délky filmu. Děkuji za případnou radu.

Nejlepší odpověď
Jikra

Jestli máš program na HDD nahraný v modu XP t.j. řežim vysoce kvalitního nahrávání tak to na to DVD nedostaneš a proto ti to hlásí nedostatečnou kapacitu.
Na jednovrstvé DVD se vejde v režimu XP=1hod. / SP=2hod / LP=4hod. / EP=8hod.
V tomto případě musíš použít mód FR t.j.režim flexibilního nahrávání.
Informace jsou na str.21 návodu k obsluze.

Další odpovědi
marek.29

platí, že čím pomalejší, tím kvalitnější zápis. Počkal bych – nebo to zapnul přes noc, popř. při koukání na jiný film.. 1h 13min neni věčnost..