fanynek

DVD recorder z HDD umí film vymazat a nebo jenom překrýt.

To znamená,když jenom překryje,tak HDD když bude plné,tak už na něj nic nenatočím?

Nejlepší odpověď
rmachala

Nikoliv. Překrytí je rychlejší variantou smazání. Fyzicky film na HDD jakoby zůstává, ale místo je označeno, jako zapisovatelné a automaticky se přepisuje při zapisování dalších souboru. Proto je například možné, když si v PC smažete nějaký soubor ho příslušnými utilitami nalézt a obnovit. To platí do doby než bude místo právě přepsáno jimým souborem na disk zapsaným. To asmozřejmě platí, pokud film označíte ke smazání (překrytí). Pokud ne, nic se automaticky nepřepíše.

Další odpovědi
chudst

Mate na mysli normalni DVD nahravac k televizi? Ten nas funguje tak, ze se na HDD da samozrejme ukladat, jakmile je plna pamet, nic na nej nenatocite. Ale samozrejme se daji filmy z HDD vypalit na DVDcko (pokud si je chcete nechat) a smazat, takze zas budete mit misto.

Itter

Na žádném HDD se data nesmazávají, ani v pc ani recordérech, pouze se označí jako smazaná. (díky tomu lze někjterá data ještě oživit)