Mofli

Domácí kino s přehrávačem nebo s AV receiverem?

Co byste doporučili, kompletní sestavu domácího kina (reproduktory + přehrávač), nebo reproduktory, AV receiver a přehrávač dle vlastního výběru? děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

av resciever je poměrně užitečný pokud budete mít více než jeden přehrávač/zdroj zvuku (typicky satelitni prijimac, herni konzole nebo htpc, xtreamer, dvd/bluray prehravac atp..)

pokud mate prehravac jeden, neni av resciever nutný

///

jinak samozrejme doporucuji koupit si lcd/led televizi dle vlastniho vyberu, 5.1 repro dle vlastniho vyberu, prehravace dle vlastniho vyberu a pak si tomu klidne rikejte „domaci kino“ – on je to jen takovy hloupy marketingovy plk, za kterym se obvykle skryva jen zbytecne vyssi cena, nez kdyz ty komponenty koupite jednotlive. Navic do tzv sestav domaciho kina vyrobce velmi casto nacpe zastaraly a pritom dost predrazeny prehravac ktery si neporadi s usb, neporadi si s mkv, neporadi si s ceskymi titulky v doplnkovem souboru v obou beznych kodovanich atd. Asi doufaji ze si toho nikdo nevsimne a bude koukat jen po uhlopcicce a reprobednach.

Další odpovědi
tom004

Naprosto souhlasím s odpovědí pod značkou „geOrge“.Název „domácí kino“ je to naprostý nesmysl.V kla­sických kinech byli umístěny za plátnem po stranách dvě reprosoupravy(byli velice kvalitní,většinou osazeny širokopásmovými repro o průměru cca 60 cm).V nových,ne­bo rekonstruovaných kinech se přidávalo další zařízení a reprosoustavy pro zvýšení prostorového zážitku z vnímání zvuku(vícestopý optický nebo magnetický záznam zvuku).Takže kvalitní zesilovač+repro+ex­terní zařízení(DVD ap.),nebo vše integrované v jednom, slouží ke zlepšení a umocnění zážitku při sledování např. TV programu ap.Jenom pro připomenutí,u filmu „Ete mimozemšťan“,byl použit,pokud se nemýlím,šestistopý magnetický záznam a bylo to super.