Avatar uživatele
anonym

Dobrý den,je mi 22 let,studuji,otec dluží na výživném asi 300000 Kč.V maj­.přiznání uvádí,že je podnikatel s 5000 Kč.

Jakto, že není v majetkovém pžiznání i informace o jeho nemovitostech aj.? Svou adresu podnikatele uvádí jinde a bankovní účet samozřejmě taky nepřiznal, i když ho má. Nevím si rady. Je vůbec šance, že dostanu výživné zpět? Lze zjistit jeho skutečnou finančí a majetkovou situaci? A bude moci exekutor něco udělat? Mockrát děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Jikra před 4488 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ella

spíš byste se měl připravit, že peníze, které vám dluží nikdy neuvidíte…
Mě je dvacet, otec mi dluží na výživném za jedenáct let a ani soud tady nebo na Slovensku, ani policie s tím nedokázala nic udělat… u vás to bude podobné…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Exekutor by mohl, výživné má prioritu před všemi ostatními dluhy. Doporučoval bych co nejdříve exekuci, u výživného se to zjednodušuje tím, že už soud nemusí zkoumat, zda je či neni požadavek oprávněný.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pavluš

z vlastní zkušenosti:zajděte si k soudu přímo za některou ze soudních
úřednic a požádejte ji o sepsání návrhu na exekuci,nebo na policii a podejte obvinění z neplacení výživného,které je trestné.nepochy­buji,že dostanete vše,nač máte nárok

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony