Disk neustále „hrabe“

Hezký den všem, hlásím problém s Windows XP. Nic nedělám, přesto svítí kontrolka disku a disk „křupe“, prakticky nic se pak s Windows nedá dělat. Všecko dlouho trvá, i otevření okna.

Odpovědi
blesk26

Zdravím, nonstop prací disku jsou známé visty, ale XP u by to nemělo být tak výrazné. Pokud se přitom nedá nic dělat a je to zpomalené, viděl bych to na nějaký škodlivý software. Zkuste projet disk nějakým antivirem, případně zkuste povypínat všechny nepotřebné procesy, jestli hrabání nepřestane. Pokud ano, může být možné proces, který to způsobuje, vystopovat a „odstřihnout“.