Dá se projít duhou?

Duhou ze článku novinkách http://www.no­vinky.cz/koktej­l/220598-vedec-sestavil-stroj-na-duhu.html

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano jak je vidět, dá se projít.
Myslím, že podobné si lze vytvořit i u sebe na zahradě a to pomocí trysky kdy proti sluníčku tryskající voda ukáže duhu.

Další odpovědi
sofie

je to hezké jen at vědec nevytvoří stroj kterým by šlo projít bránou do pekla

anonym

Je to hezký,na co ty lidičky nepřijdou!

Tata

Nelze aby jste vy jako pozorovatel prošel duhou. Uvědomte si že se jedná o optický efekt kdy se sluneční světlo rozkládá v kapkách vody. Poloha vašeho oka musí být v určitém úhlu k dopadajícím slunečním paprskům. Pokud se tento úhel změní,zmizí i duha. U tak uměle vytvořené duhy je možnost pozorování značně omezena a v okamžiku kdy se dostanete pod duhu, nemůžete jí vidět. Pokud se jedná o přírodní vekou duhu potom proti ní můžete jet i několik minut než se dostanete z pozorovacího úhlu, nebo pokud se nezmění nutné podmínky pozorování duhy