Michala11

Dá se penzijní spoření použít jako povinných 20 % k získání hypotéky, když už jsem v důchodu?

Nejlepší odpověď
nyjono

Teoreticky ano. Pokud máš splněny podmínky a můžeš ho zrušit a vybrat, lze peníze použít začátek hypotéky.
Ale také záleží, jak vysoké máš příjmy, abys pokryla splátky a svou režii na žití.

Michala11

Nyjono, dnes se penzijní nedá vybrat, ale musí se čerpat po dobu minimálně tří let.