Co znamená „kontumačně“?

jaký je význam slova kontumačně, tj. např. mužstvo vyhrálo 5:0 kontumačně?

Odpovědi
blesk26

Často se nám stává, že kontumačně vyhrajeme/proh­rajeme, když soupeř nebo my nejsme schopni nastoupit do zápasu (např. pro nedostatek hráčů).

Kontumačně se dá také prohrát například, jak už tady bylo řečeno, při porušení pravidel. K tomu může dojít třeba i když se Vaši fanoušci nechovají podle pravidel – potom Vás potrestají kontumační prohrou.

Mandarinka

kontumace (sport) – úředně přiznaná porážka v neprospěch soupeře z důvodů závažného porušení pravidel soutěže apod.

HONZÍK

slovo kontumacne prohrat znamena jednoduše:prohrat bez boje.

Zdroj: ja ja ja jenom ja(protoze nejsu debil!)

Jivinho

Znamená to, že team se buď nedostavil, nebo nebyl ve stavu dokončit zápas.

Krugerka

třeba ve fotbale 3:0 kontumačně soupeř se nedostaví nebo může být předčasně ukončen zápas a následná kontumace.

oakley

prostě na základě úředního rozhodnutí

SimeL

představ si takove fotbalové utkání .. 11 proti 11 a jeden z tymu dostane pět červenych karet a predcasne se ukonci zapas .. protoze, jak je jiz v pravidlech fotbalu psano, ze jakmile obdrzi jeden z tymu pet cervenych karet nasleduje kontumace 3:0 …

Drtilek

no když třeba ve fotbalu je liga od 15 do 16 roků a bude hrát hráč který má 17 roků a příde se nato tak tým vyhraje kontumačně 1:0 aj kdyby zápas skončil 0:10

makyna

prohrát bez boje