monii:*)

co znamená , když u foťáku napíšou, že je ozvučení videa MONO ?

Nejlepší odpověď
praivo

Já bych se tím nezabýval. Foťák/mobil se dvěma mikrofony (pro každý kanál jeden) jsem ještě neměl, ale myslím si, že rozdíl ve zvuku nebude díky malé vzdálenosti mikrofonů nijak výrazný. Pravé stereo vyžaduje vzdálenost mikrofonů minimálně takovou, jako jsou od sebe vzdáleny uši posluchače, což je na mobil celkem dost. Navíc i tak vestavěné mikrofony většinou za moc nestojí. Kdo chce hodně dobrý zvuk, musí stejně použít mikrofon(y) externí.

Další odpovědi
beer

Znamená to, že ve videu neuslyšíš stereo zvuk, ale jen mono (jeden zvukový kanál, snímaný jedním mikrofonem).

huxa

že má pouze jeden mikrofon a není to prostorový zvuk (stereo), takže při případném přehrávání zvuku bude hrát v každém sluchátku či satelitu stejný zvuk-kanál.
Tyto foťáky bych nebral, jestli teda chceš i něco nahrávat. I můj 3 roky starý mobil za 2500Kč dokáže nahrávat stereo zvuk, mono je dnes už nepoužitelné.

základní řazení
mono-jeden kanál
stereo-dva kanály
2.0-to stejné jako stereo-dva kanály
2.1-dva kanály+jeden pro bassák
5.0-pět kanálů
5.1-pět kanálů+bassák
a potom se třeba užívá ještě 7.1, což téměř s žádným filmem tento zvuk neseženeš, v budoucnu by se mohlo objevit ještě více kanálů pro jeden zvuk, ovšem to spíše až u 3D promítání 8k filmu :)

krchnak

praivo:
Já zase nikdy nedržel v ruce foťák/mobil, který by neuměl nahrávat stereo zvuk. Pokud ty ano, tak se jednalo o X let staré modely.
Zkusil bych v nastavení přepnout z mono na stereo, pokud máš tu možnost