Zvědavý

Poradíte, jakou či kterou fiktivní firmu založit ve škole v rámci výuky?

Nejlépe ohlašovací volnou. Já sem na oboru Podnikání. Nechci ale být podnikatelem, jde mi jen o maturitu. Je tam maturitní předmět Chod podniku kde se máme de facto stát těmi podnikateli a založit firmu. Je to hodně psaní a plánování a já pořád moc nevím co za podnik by to mělo být. Ale určitě živnost volná. Potřeboval bych poradit s výběrem. Spolužáci kadeřnice a cukráři to mají jednoduché, ale já jako Optik ne. Můžete poradit prosím ? Osobně jsem uvažoval o obchodu s oblečením Formule 1 a Motogp, drogerii nebo knihkupectví, levné knihy, antikvariát nebo tak. Ty knihy se mi zdají jednodušší. Je to jen „firma ve škole“ ale jakoby byla pravá. Potřeboval bych radu. Děkuji

Doplnění: Jde o to, že to musí být kamenný obchod, který sídlí na skutečné adrese. Nevím o tom, že bych se mohl někde podívat na jejich výsledky hospodaření atd. A myslím, že tady v republice ani není žádný kamenný obchod s touto tématikou. Jen na netu…

Nejlepší odpověď
Drap

Založ firmu na vzdělávání slabomyslných poslanců. Na to bude stačit ohlašení. Při jejich platech můžeš cenu navýšit a zisk bude zaručený. To, že by firma zkrachovala nehrozí, protože materiálu je stále dost a nový každých volbách přibude.

Další odpovědi
Tomáš1234

Ideální by bylo něco, do čeho trochu „vidíš“.

Ale třeba ten merch k F1 by nemusel být vůbec špatný. Dohledat si nákupní ceny nebude asi velký problém. Jelikož v Česku už pár takových firem funguje, stačí se tak mrknout do jejich výsledovek a hned budeš vědět, jaký lze očekávat tržby, na kolik jim vychází provozní náklady, kolik třeba potřebují zaměstnanců atp.

Midoc

Oční optiku, prodávat brýle.

Zvědavý

Drap – jo super nápad, ale kdo z nich by tam vlezl dobrovolně ? :D Nemáš něco jinýho ?