Avatar uživatele
Zvědavý

Poradíte, jakou či kterou fiktivní firmu založit ve škole v rámci výuky?

Nejlépe ohlašovací volnou. Já sem na oboru Podnikání. Nechci ale být podnikatelem, jde mi jen o maturitu. Je tam maturitní předmět Chod podniku kde se máme de facto stát těmi podnikateli a založit firmu. Je to hodně psaní a plánování a já pořád moc nevím co za podnik by to mělo být. Ale určitě živnost volná. Potřeboval bych poradit s výběrem. Spolužáci kadeřnice a cukráři to mají jednoduché, ale já jako Optik ne. Můžete poradit prosím ? Osobně jsem uvažoval o obchodu s oblečením Formule 1 a Motogp, drogerii nebo knihkupectví, levné knihy, antikvariát nebo tak. Ty knihy se mi zdají jednodušší. Je to jen „firma ve škole“ ale jakoby byla pravá. Potřeboval bych radu. Děkuji

Doplnění: Jde o to, že to musí být kamenný obchod, který sídlí na skutečné adrese. Nevím o tom, že bych se mohl někde podívat na jejich výsledky hospodaření atd. A myslím, že tady v republice ani není žádný kamenný obchod s touto tématikou. Jen na netu…

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1313 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Založ firmu na vzdělávání slabomyslných poslanců. Na to bude stačit ohlašení. Při jejich platech můžeš cenu navýšit a zisk bude zaručený. To, že by firma zkrachovala nehrozí, protože materiálu je stále dost a nový každých volbách přibude.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Tomáš1234

Ideální by bylo něco, do čeho trochu „vidíš“.

Ale třeba ten merch k F1 by nemusel být vůbec špatný. Dohledat si nákupní ceny nebude asi velký problém. Jelikož v Česku už pár takových firem funguje, stačí se tak mrknout do jejich výsledovek a hned budeš vědět, jaký lze očekávat tržby, na kolik jim vychází provozní náklady, kolik třeba potřebují zaměstnanců atp.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Midoc

Oční optiku, prodávat brýle.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Zvědavý

Drap – jo super nápad, ale kdo z nich by tam vlezl dobrovolně ? :D Nemáš něco jinýho ?

před 1313 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání