Pella

Co vše je potřeba pro vzduchování?

Ahoj, chtěla bych se zeptat co vše budu potřebovat pro vzduchování 84l akvária, abych to ujasnila…chci si zapojit vzduchovací kámen, sice na filtru mám ale nevyhovuje mi. Prosím napište mi co vše budu potřebovat ( třeba i konkrétní názvy produktů) a také jak zapojit. Díky P.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Kompresor, hadička, regulační škrtítko, vzduchovací kámen.

Další odpovědi
autacek

Souhlas s Lamalam, u motorku jen pozor na hlučnost a hadička z akvária je zase nebezpečím zpětného úniku vody.

odik

K tomu možnému problému úniku vody je naprosto jednoduchý řešení = zpětný ventil (drobnost do 40 Kč). Ideální kombinovat jak umístění kompresoru nad akvárium (pokud je to možné), tak i zpětný ventil vložený hned jak hadička opouští akvárium.

Klaproth

autacek – když dá kompresor nad akvárko, žádný zpětný únik se konat nebude.

autacek

Pokud se neuvolní hadička a nespadne dolů, známe.