Jcas

Co umí mobilní wifi a telefon ne?

Huawei E5573s – přijme vzduchem zaslané data (např. od O2) a přes wifi poskytne dalšímu zařízení.
Dle mne je to přesně to stejné, co udělá telefon. Vzduchem přijme a přes wifi(hotspot) poskytne dál.
Proto mne zajímá, v čem je rozdíl? Proč by si někdo pořizoval Huawei, když má tel.
Naopak na telefonu vidím 4G a tady u té Huawei vidím 3G.
https://www.o2­.cz/osobni/pod­pora/nastaveni-huawei-e5573s#accordion-a49405-a49442

Odpovědi
Dochy

Protože třeba bude chtít běžet s telefonem u ucha na zahradu nebo pro pivo, zatímco manželka bude chtít být doma na FB…

Kupovat kvůli tomu extra telefon, který vyjde řekněme na 3–6 tisíc a je třeba snáze napadnutelný viry, předpokládám, že ten modem jakožto jednoúčelové zařízení, by měl být bezpečnější a stojí kolem 1200.

Také bych očekával že modem bude mít víc možností nastavení a zabezpečení sítě, než běžný SW hotspot na telefonu.

Ale jinak asi ano. Pokud to chceš jen pro sebe a stačí Ti data co máš na telefonu… asi není důvod pořizovat extra modem.

dubraro

Hotspot na telefonu často umožňuje připojení na WiFi jen jednoho nebo dvou zařízení, modem až několik desítek zařízení.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.