pizlicka

Co to znamená, když se člověk brání rozvodu, ale ví,že s tím druhým žít nechce?

Už několik let žije s někým jiným,ale ne a ne se rozvést.Kde je příčina?ona tvrdí,že rozvod je pro ni trauma.to jako v čem,pokud miluje jiného?nebo nemiluje?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, rozvod je v každém případě trauma. Problém není ani tak v tom, jestli někoho miluje, nebo ne. Jednomu z partnerů musí být jasné, že na něj tvrdě dopadne finanční vyrovnání při dělení společně nabytého majetku. Nelze například rozpůlit barák, nebo byt v soukromém vlastnictví. Vím o takových párech, kdy každý bydlí jinde, ale k rozvodu nedošlo.

Další odpovědi
Drap

Znamená to pouze to, že se nechce rozvádět, ale nechce ani žít s původním partnerem. Důvodů může být nepočítaně. Každý může mít jiný.