racek86

co to je hattrick

je to fotbalový a hokejový trik

Odpovědi
DV

vice nez trik, je to asi velika frajerina kdyz behem jednoho zapasu vsitite 3 goly :)

standa

…a ještě lze dodat, že existují pojmy jako „čistý“ hattrick, kdy jsou goly vstřeleny jedním hráčem za sebou a nejsou přerušeny golem jiného spoluhráče, nebo hattrick behem jednoho poločasu, jedné třetiny. Pojem ´hattrick´ lze použít i na jinou než sportovní disciplínu, a to vždy když je nějaká „činnost“ uskutečněna 3× za sebou. Jaké by to mohly být činnosti, to už nechám na úsudku čtenářů 🙂

Jivinho

Hattrick – 3 goly za zapas.. Kdyz da nekdo 9 golu uzivam pojem, snad ne jenom já, Hattrick Hattricků xD

Krugerka

když dáš 3 goly v jednom zapase…(borec:D)

oakley

3 góly

Romik

Fotbal, hokej

Ve fotbale či ledním i pozemním hokeji dosáhne hattricku hráč, který v jednom zápase vstřelí tři branky. Někdy se užívají další zpřísňující kritéria, například že všech tří branek musí být dosaženo v jednom poločase či třetině, nebo že mezi těmito třemi brankami nesmí padnout jiný gól (vstřelený jiným hráčem). (Každopádně se však nepočítají góly padlé v penaltovém rozstřelu, resp. samostatných nájezdech při rozhodování o výsledku nerozhodného zápasu, stejně jako u jiných gólových statistik.)

Nejrychlejšího hattricku v ledním hokeji dosáhl 23. března 1952 Bill Mosienko hrající za Chicago Blackhawks, který tři branky do sítě New York Rangers vstřelil během 21 sekund.

Formule 1

Ve Formuli 1 získá hattrick pilot, který dokáže během jedné Velké ceny zajet pole position, nejrychlejší kolo i zvítězit. Aktuální držitelem rekordu v počtu hattricků je Michael Schumacher, který jich během své kariéry dokázal získat 22.

První hattrick získal Giuseppe Farina s vozem Alfa Romeo, hned v prvním závodě Grand Prix Velké Británie 1950.

Aneas

kdyz jeden hrac da 3 goly

Blondak

vstřelene 3 goly za zapas jedním hračem

SimeL

Hattrick je ze das v jednom zapase tri goly 🙂 .. 4hattrick ctyri goly :)

makyna

3.GOLY ZA JEDEN ZÁPAS