Avatar uživatele
Kraken80

Co ted udelat s penezi?

Kdybyste zdedili 600 tisic, co s nima udelate aby vam je nesezrala inflace?

Zajímavá 0 před 604 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dvorní šašek

Investovat / zhodnocovat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

To samé, co před rokem nebo 10 roky … Úspory a investice má smysl řešit jen komplexně (bydlení, úspory na důchod, rezerva, investice …), jedno číslo je k ničemu.
P.S: Začínám být trochu alergický na to, že všichni jen řeší inflaci – zvlášť teď, když už zpomaluje (červenec meziměsíčně 1,3% po červnu 1,6% a květnu 1,8%) …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

V prípadne dedičstva 600 000.-Kč… po zaplatení dedičskej dane vám zostane suma maximálne na kúpu malého nezariadeného bytu na vidieku. Ale na zaplatenie povinných poplatkov za registráciu a pripojenie (voda, elektrika, plyn, bytové a parkovacie(?) poplatky) a na zariadenie nábytkom si už budete musieť požičať.
Takže o akej sume to hovoríte? Súčasný vývoj vo svete z nás všetkých veľmi rýchlo spraví milionárov (s nízkohodnotnými peniazmi).

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

Tak to máš ještě dobrý. Můj táta celý život pracoval a škudlil. Podle mých výpočtů musel mít nejméně 2 miliony keš a plus byt v hodnotě milionu. Plánoval jsem si podíl 300–400 tisíc a že za to koupím kilo zlata (dokud nepřijde nápad, jak zhodnotit lépe). Nakonec jsem dostal 100 tisíc a nazdar bazar. Tak jsem si řekl, že ty peníze nechci a dal jsem je mojí ženě, ať si s nima naloží, jak chce. Nechci z toho ani korunu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Půjčky P2P. Zajištěné nemovitostí vynášejí 9 – 12 %, zajištěné ručitelem nebo nezajištěné mnohem víc. Nikdy bych nic nedal do žádných fondů, pojištění nebo rádcům obchodování na burze, kde je riziko ztráty základního vkladu. To už je lepší nechat peníze na termínovaném vkladu za 5,7 %.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kazatel

Pepík zase perlí, prý inflace zpomaluje! Rychlost růstu inflace snad zpomaluje, nicméně je každý měsíc o něco vyšší a tímto tempem „zpomalování“ ještě dlouho poroste.

Avatar uživatele
led

Kazatel, inflácia je ako skokan, najprv má pomalé dlhé kroky (percentu pomaly súpa), ako zrýchluje, ich dĺžka sa skracuje (percento klesá), až skočí (percento prudko narastie).

Avatar uživatele
Pepa25

Pokud nemáte páru o ekonomické statistice, tak se svými invektivy akorát ztrapňujete. Údaje o meziměsíčních inflaci jsem tam napsal, jsou z ČSÚ. Samozřejmě, že formálně meziročně počítaná inflace ještě poroste, ale fakticky je vrchol zdražování za námi.

Avatar uživatele
Kazatel

Tak že podle Pepíka když je každý měsíc inflace o víc než 1% vyšší, tak nám inflace klesá. Jak jsem již uvedl, zaměňuješ pojmy s dojmy, o tvých odborných kvalitách jsem se ostatně již přesvědčil když ji mi naprosto hloupě poradil se Sberbankou.

Avatar uživatele
Emefej

led > Blbost. Dědická daň se v ČR od roku 2014 NEPLATÍ!

Avatar uživatele
led

To je dobre. Ja som ešte platila (ale je pravda bolo to pred 2014)

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání