dust8

Co si myslíte o zarývání spadaného listí na zahradě?

zarýpávání listí

Nejlepší odpověď
Kepler

Vhodnější je listí nejprve kompostovat.

Další odpovědi
Drap

Nevím co si představuješ pod pojmem zarýpávání, ale pokud myslíš rytí a listí tak přikrýt půdou, tak to může půdě pouze prospět a přidá to i řadu živin.

Ametyst

Jak píše správně Drap, dodá to půdě živiny. Je to způsob hnojení. Ovšem pak na tu zablácenou zahradu čerstvě zrytou raději nechodit.

paul1

No listí se musí zkompostovat, trochu při tom pomíchat s něčím – např. posekanou trávou, hnojem od králíků a pod. Jinak hrouda listí se slepí tak, že i žížaly mají problém se listím provrtat. Mám to z vlastní zkušenosti, snažím se listí vždy takto promíchat. Zahradníci si zeminy, která vzniká z listí říkají „listovka“ a dost si ji cení.

elkon

Listí dáváme do kompostu, zarýt do záhonu nemá smysl, protože se do jara nerozpadne. Kompost pak použijeme další rok.

Vinpe

Jde to, když listí není napadené nějakou chorobou. Musí se dát přiměřené množství.

Cizecek.M

My máme poměrně velikou zahradu a kdybychom to měli takto praktikovat, tak to není hotové nikdy. My si pořídili vysavač na listí z rucni-naradi.cz a jsme spokojeni. Fakt, většina práce je hotová.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.