Autista

Co si myslíte o dnešní bezpečnosti zpráv na sociálních sítích?

Řekněme si to takhle: Na Facebooku napíšete např. své matce(komukoliv jinému) svůj politickej názor nebo nějakou radikální myšlenku například, a Facebook vám tu myšlenku v soukromé zprávě zcenzoruje, dobrá dá se to pochopit ta prolezlost Facebooku, že je to soukromá firma atd. Ale aby jste to teda dokončili tak jdete na Whatsapp kde je šifrování zpráv, bezpečnost především, soukromí na prvním místě, tak tedy tu myšlenku nebo názor té matce napíšete a Whatsapp vám to také zcenzoruje, říkám si, že tohle zašlo až moc daleko. Co mi řeknete vy?

Nejlepší odpověď
CTTON

Jiné - odpověď

Záleží na tom jakou zprávu, lze ji blokovat například podle nějakých klíčových slov nebo v přesném znění, nebylo by na škodu napsat o jakou myšlenku jde, jinak Facebook patří Rotschildům kteří už dlouho mají zájem ovládnout tento svět, to se jim cenzura samozřejmě hodí.

Další odpovědi
Edison

Jiné - odpověď

Tvůj předpoklad je chybný. Soukromé zprávy nezcenzoruje. Ani jeden. Proč by to dělal? Nemá za potřebí, abydotčený poznal, že jsou mu zprávy cenzorovány… Jemu stačí znát obsah, ba dokonce i informace o zdroji po technické stránce mají svou cenu.

orwell

Jiné - odpověď

Pokud lezeš na sociální sítě, tak na nějaké 100% soukromí zapomeň! Šifrování, které ti zajišťuje někdo cizí, je něco obdobného, jako zabezpečovací systém pro auto či dům, který sériově vyrábí nějaká firma. S dnešní technikou a znalostmi v tomto oboru je prakticky každé šifrování prolomitelné, pokud je skutečný zájem. Jde jen o důležitost informace a čas k tomu potřebný. Co se týká zabezpečovacích zařízení, jak funguje a jaké jsou jeho slabiny vědí minimálně ti, kteří ho zkonstruovali.
Musíme se chtě nechtě smířit s tím, že zdokonalování techniky má nevyhnutelný důsledek – větší dohled nad námi. A nic s tím neuděláme. Stačí jenom uveřejněné informace o tzv. chytré karanténě v současné „koronovirové době“, aby člověku naskákaly pupínky. Ne proto, že by to bylo v tomto případě špatné, ale z toho, že je to vůbec možné a že je takový systém použitelný v budoucnosti i pro zcela jiné účely. O takových možnostech si mohli předpolistopadoví čučkaři nechat jenom zdát. A to je jenom taková drobnost v porovnání se sofistikovanějšími možnostmi, o kterých se pochopitelně nemluví.

elkon

Jiné - odpověď

Sociální sítě mě nezajímají, nejsem exhibicionista, nepotřebuji své věci ventilovat na veřejnosti a pak fňukat, že někdo zneužil nějaké mé informace.. Když potřebuji s někým komunikovat, tak používám mail, nebo SMS. Někdy ještě Skype.