jacktripet

Co se stane, když napíšu lživé informace o příjmu a zaměstnání, když zakládám kontokorent?

zkrátka tu práci budu mít najisto za měsíc ale potřebuju si na měsíc půjčit na dobrou investici ale když napíšu že jsem nezaměstnaný tak mi to ta banka na internetu nechce ten kontokorent otevřít

Nejlepší odpověď
Edison

Viz Tr.Zák.

§ 209 Podvod

(1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

(2) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 a byl-li za takový čin v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán.

(3) Odnětím svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 větší škodu.
(4) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,

  1. spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny,
  2. spáchá-li takový čin jako osoba, která má zvlášť uloženou povinnost hájit zájmy poškozeného,
  3. spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelní pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek, nebo
  4. způsobí-li takovým činem značnou škodu.

(5) Odnětím svobody na pět až deset let bude pachatel potrestán,

  1. způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 škodu velkého rozsahu, nebo
  2. spáchá-li takový čin v úmyslu umožnit nebo usnadnit spáchání trestného činu vlastizrady (§ 309), teroristického útoku (§ 311) nebo teroru (§ 312).

(6) Příprava je trestná.

§ 211 Úvěrový podvod

(1) Kdo při sjednávání úvěrové smlouvy nebo při čerpání úvěru uvede nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje nebo podstatné údaje zamlčí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.

(2) Stejně bude potrestán, kdo bez souhlasu věřitele, v nikoli malém rozsahu, použije prostředky získané účelovým úvěrem na jiný než určený účel.

(3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 a byl-li za takový čin v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán.

(4) Odnětím svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 nebo 2 větší škodu.
(5) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,

  1. spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 jako člen organizované skupiny,
  2. spáchá-li takový čin jako osoba, která má zvlášť uloženou povinnost hájit zájmy poškozeného, nebo
  3. způsobí-li takovým činem značnou škodu.

(6) Odnětím svobody na pět až deset let bude pachatel potrestán,

  1. způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 nebo 2 škodu velkého rozsahu, nebo
  2. spáchá-li takový čin v úmyslu umožnit nebo usnadnit spáchání trestného činu vlastizrady (§ 309), teroristického útoku (§ 311) nebo teroru (§ 312).

(7) Příprava je trestná.

Hapiky se plete!! Je trestná už příprava!!! Takže pozor na to!!! Už dotazem se pohybuješ jen těsně na hraně!! Pokud si vyzvedneš papíry a vyplníš je, už je to příprava a neokecáš to. Pokud to podáš, tak i když úvěr nedostaneš, půjde o fázi POKUSU. Pokud úvěr dostaneš, půjde o čin dokonaný, bez oledu na to, jestli jej budeš splácet, nebo prostředky obratem vrátíš. A to z toho důvodu, že bys již zcela získal moc nad majetkem, který ti nepřísluší…

Další odpovědi
hapiky

Nic víc, než že se budeš červenat, i když už ani to není dnes v módě.
Když jej budeš v termínu splácet, nikdo se nebude zajímat o historii.
Když uděláš sekyru, mohou ti přišít podvod!

paroh77

Nevím, ale nepožaduje banka potvrzení od zaměstnavatele nebo výpis z účtu dokládající pravidelný příjem?

Edison

To není relevantní, jestli to požaduje. Zákon jasně kříká: Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti a Kdo při sjednávání úvěrové smlouvy nebo při čerpání úvěru uvede nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje nebo podstatné údaje zamlčí…

Edison

Přemýšlím, jestli otázku vůbec myslíš vážně. Kolik Ti je? Vem si, že trestní odpovědnost vzniká dovršením 15. r. věku. A neznalost… neomlouvá…

hapiky

Do 18ti let se s ním žádná banka nebude bavit

paroh77

Třeba bude lhát i o svém věku :)

Edison

O tom můj příspěvek v diskusi není. Ten je o všeobecném právním povědomí.

hapiky

Do 18ti let se s ním žádná banka nebude bavit